ظهر امروز در باكو

ابراهیمی تركمان با رئیس جمهور آذربایجان دیدار نمود

ابراهیمی تركمان با رئیس جمهور آذربایجان دیدار نمود

جاوید شو: ابوذر ابراهیمی تركمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ظهر امروز 22 آبان 1398 با الهام حیدر اوغلو علی اف رئیس جمهور آذربایجان دیدار و گفت و گو كرد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رئیس شورای سیاست گذاری گفت وگوی ادیان جمهوری اسلامی ایران كه به منظور شركت در همایش بین المللی رهبران و مسؤلان امور دینی جهان و به دعوت رسمی مقامات جمهوری آذربایجان وارد باكو شده است؛ در دیدار اختصاصی با رئیس جمهور آذربایجان با ارائه پیشنهادی نسبت به ایجاد اتحادیه فرهنگی كشورهای حاشیه دریای خزر را كه قبلا به صورت رسمی از جانب جمهوری اسلامی ایران مطرح شده بود، ارائه كرد و مورد موافقت الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان قرار گرفت.
همچنین در این دیدار رئیس جمهور آذربایجان نسبت به توسعه روابط در سال های اخیر ابراز رضایت كرد و سلام گرم خودرا به رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت ایت الله خامنهای، مردم ودولت ایران ابلاغ نمود.

در ادامه این دیدار رئیس جمهور آذربایجان ضمن ابراز رضایت نسبت به گسترش روابط فرهنگی در سال های اخیر، توسعه هرچه بیشتر آنرا در سال های آینده مورد تاكید قرار داد و خواهان گسترش روابط فرهنگی در كنار روابط سیاسی واقتصادی شد. طرفین درادامه این دیدار بر اشتراكات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان تاكید نمودند و ابراز امیدواری كردند كه روابط فرهنگی دو كشور به سود هر دو كشور خواهد بود.
همچنین طرفین با تاكید بر وجود اشتراكات دینی و فرهنگی بین شعرا و مشاهیر بزرگ هر دو كشور تصریح كردند: شعرا و مشاهیر هردو كشور می توانند سخنان حكمت آمیزی را كه برگرفته از آموزه های دینی و اعتقادی آنهاست، درغالب شعر وادبیات ارائه نمایند.
درانتها این دیدار توسعه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در چار چوب موافقت نامه های فرهنگی مورد توجه دو طرف قرار گرفت
ابراهیمی تركمان علاوه بر حضور و سخنرانی در همایش بین المللی مسئولان امور دینی با برخی از رهبران و شخصیت های فرهنگی و مذهبی و نمایندگان كشورهای مختلف حاضر در این اجلاس دیدار و درباره اهمیت گفت وگوهای فرهنگی بین المللی و بین ادیان تاكید خواهدنمود.

1398/09/04
23:22:39
5.0 / 5
4555
تگهای خبر: ادبیات , شركت , فرهنگ , موزه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو