مشاركت 370 شهر با 700 ایده در شبكه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر

مشاركت 370 شهر با 700 ایده در شبكه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر

به گزارش جاوید شو سی و یك استان و سیصد و سی و نه شهرستان و دو منطقه آزاد با هفتصد طرح و ایده در شبكه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر مشاركت كردند.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، ابراهیم حیدری دبیر این رویداد فرهنگی و هنری از مشاركت گسترده در اولین دوره این رقابت فرهنگی و هنری آگاهی داد و اظهار داشت: نظر به این كه طرح شبكه شهرهای خلاق و فرهنگ و هنر ایران نخستین بارست اجرا می شود، عرضه قریب به هفتصد طرح خلاقانه در عرصه های مختلف فرهنگ و هنر شامل هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، موسیقی، مد و لباس، صنایع سنتی، ادبیات، رسانه و مطبوعات، بازی های كامپیوتری، سینما و چاپ و بسته بندی بیشتر از انتظار و تصور ما بود و به این اعتبار می توان گفت، در صورت فراهم آوردن زمینه های فعالیت فعالان فرهنگی و هنری در سراسر كشور و تسهیل و تسریع فعالیت های شمار زیادی از فعالان عرصه هنر از رونق و گسترش فعالیت های هنری و به تبع آن رونق كسب و كارهای در رابطه با این فعالیت های استقبال می كنند.
مدیركل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همین طور تصریج كرد: در گروه های ده گانه هنری آثار و ایده ها و طرح های مختلفی برای رونق فعالیت های هنری و گسترش این كسب و كارها عرضه شده است. به تفكیك در بخش هنرهای تجسمی شامل خوشنویسی، نقاشی، نگارگری، سفال و سرامیك، منبت كاری، نساجی، گرافیك، مسجمه سازی و گرافیك ۱۳۴ شهر طرح خودرا ارئه نموده اند و همین طور در بخش هنرهای نمایشی شامل تعزیه، تئاتر، نمایش خیابانی و میدانی، نمایش آیینی و سنتی، نمایش نامه و نمایش كوتاه ۱۳۲ طرح به دبیرخانه رسیده است.
همچنین در بخش موسیقی ۱۰۹ اثر، در بخش مد و لباس ۳۳ اثر، در بخش صنایع سنتی ۱۱۷ اثر، در بخش ادبیات ۱۲۲ اثر، در بخش رسانه و مطبوعات و بازی های كامپیوتری مجموعا ۷ اثر و هم در بخش سینما ۲۴ اثر و سرانجام در زمینه صنعت بسته بندی و چاپ هم ۷ اثر به دبیرخانه مركزی شهرهای خلاق فرهنگ و هنر رسیده است. بیش ترین استقبال و طرح های عرضه شده به حوزه هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی بر می گردد. همین طور دو استان فارس و اصفهان به ترتیب با عرضه ۲۷ و ۲۲ طرح بیشترین مشاركت را در طرح شبكه شهرهای خلاق و فرهنگ و هنر را داشتند. با عنایت به اتمام زمان دریافت آثار برنامه ریزی لازم برای برگزاری كارگاه های آموزشی در حوزه خلاقیت های فرهنگی و هنری شهرها در سی استان كشور انجام شده و این كارگاه ها طبق جدول زمانبندی از اول آبان ماه ۱۳۹۸ شروع و درانتها آبان ماه به اتمام خواهند رسید.

1398/07/20
19:26:06
5.0 / 5
4257
تگهای خبر: ادبیات , برنامه , صنعت , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو