آموزش ۵۰۰۰ هنرجوی هنرهای زیبا در كشور

آموزش ۵۰۰۰ هنرجوی هنرهای زیبا در كشور

به گزارش جاوید شو مدیركل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: ۵۰۰۰ نفر در هنرستان های هنرهای زیبا آموزش می بینند.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، محمد الله یاری فومنی بامداد امروز در بزرگداشت روز معلم در هنرستان هنرهای زیبای زنجان، با اشاره به اینكه در یك سال گذشته، اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگ و هنر و آموزش هنر در زنجان رخ داده است، اظهار نمود: در سطح كشور، ۴۰ هنرستان هنرهای زیبا وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شش رشته فعالیت می كند و چهار مورد از این رشته ها در زنجان دایر است.
این مسئول با اشاره به اینكه سال گذشته رتبه یك كنكور هنر از مجموع هنرستان هنرهای زیبا به دانشگاه راه پیدا كرد، افزود: طی سال های گذشته، آموزش هنر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفتار نوساناتی بوده است و امیدواریم كه به جایگاه اصلی خود برسد؛ چونكه توسعه همگانی هنر، كمك شایانی به كاهش صدمه های اجتماعی می كند.
وی با تاكید بر اینكه هنر صرفاً نباید در اختیار طبقه خاصی از جامعه باشد، از طریق اندازی سامانه ارتباطی هنرستان های هنرهای زیبا اطلاع داد و اضافه كرد: هم اكنون ۲۴ استان از هنرستان هنرهای زیبا برخوردار می باشد. سال گذشته هنرستان موسیقی دختران تهران ۶۰۰ متقاضی داشت و فقط ۲۵ نفر پذیرفته شدند.
الله یاری فومنی با اشاره به اینكه علاوه بر آموزش های رسمی در هنرستان ها، آموزش های غیررسمی هم دایر است، خاطرنشان كرد: در استان زنجان ۲۴ آموزشگاه موسیقی و ۲۴ آموزشگاه تجسمی و خوشنویسی فعال است. همینطور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوزهای خویش را تجمیع كرده و از ۱۴۰ به ۳۶ مجوز تقلیل داده ایم.
مدیركل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینكه روز گذشته سامانه كارت تدریس مدرسان آموزشگاه های آزاد هنری رونمایی گردید، اضافه كرد: تابحال ۷۵۰ نفر در این خصوص تقاضا داده اند و این كارت روز گذشته به صورت نمادین برای ۹ نفر صادر شد؛ در واقع نبود صنف آموزشگاه های آزاد هنری مسئله ساز است و این در شرایطی است كه ۵۰۰۰ آموزشگاه آزاد هنری دارای مجوز بوده و در این شرایط اقتصادی، اشتغال قابل توجهی بوجود آورده اند.
وی با تاكید بر اینكه خیلی از مطالبات باید به صورت صنفی پیگیری شود، تصریح كرد: درباره مراكز مهارتی، تعیین نرخ دوره ها به عهده استان است و صدور گواهی نامه ها هم الكترونیكی شده است. همینطور طی یك سال اخیر، تقویم آموزشی مشخص شده و تلاش بر این است كه با تقویم آموزش و پرورش منطبق باشد.
1398/02/19
11:54:10
5.0 / 5
4651
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو