رئیس موسسه فرهنگی و بین المللی انتشارات الهدی:

دستاوردهای انقلاب اسلامی را باید به جهان معرفی نماییم

دستاوردهای انقلاب اسلامی را باید به جهان معرفی نماییم

به گزارش جاوید شو رئیس موسسه فرهنگی و بین المللی انتشارات الهدی، پیروزی انقلاب اسلامی را یک معجزه الهی که تمامی معادلات دنیای مادی را برهم زد برشمرد و اظهار داشت: باید با بهره گیری از همه ظرفیت ها و ابزار مختلف خصوصاً فرهنگی و هنری دستاوردهای انقلاب را به جهان معرفی و تبیین نماییم.حجت الاسلام و المسلمین «محمد اسدی موحد» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با گرامیداشت فرارسیدن ۲۲ بهمن ماه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر، اشاره کرد: ۲۲ بهمن ثمره مجاهدت و مبارزات طولانی یک ملت مسلمان و انقلابی است که برای استقرار احکام کامل ترین دین خدا از جان و مال خود گذشتند.


وی افزود: به طور یقین این انقلاب گفتمانی را پدید آورده که ملت ایران در چهار دهه اخیر با خودباوری، عزت ملی و استقلال کامل سیاسی تحت زعامت حکیمانه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام (ره) و خلف صالح ایشان رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) توانست توطئه های گوناگون همچون جنگ تحمیلی، تحریم های مستمر، تهدیدهای پی در پی و فتنه های عظیم مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی را یکی بعد از دیگری با شکست مواجه سازد و در عرصه های مختلف علم و فناوری به پیشرفت های خیره کننده، شگرف و درون زا برسد و با برهم زدن هژمونی قدرت جهانی جایگاه تعیین کننده و اقتدار خود در تحولات منطقه ای و جهانی را به اثبات برساند.
به گفته اسدی موحد این انقلاب بود که ضعیف ها، محرومان و مستضعفان مسلمان را تشویق کرد تا صدای خودرا با شجاعت و اعتماد بلند کرده و تحت هیچ شرایطی زیر بار ظلم و ستم نروند.
انقلاب اسلامی معجزه الهی است
رئیس موسسه فرهنگی و بین المللی انتشارات الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در عین حال اشاره کرد: این انقلاب به درستی بعنوان یک «معجزه الهی» در تاریخ اسلام، به طور خاص در ایران و به طور عام، در کل جهان توصیف شده است.
حجت الاسلام اسدی موحد افزود: این یک واقعیت تاریخی است که «اسلام» در تمام ارکان زندگی مردم ایران کاملاً نفوذ کرده است. اسلام به واقع، چهره غالب تمدن و فرهنگ ایرانی از همان ابتدای ظهور اسلام بوده است.
انقلاب اسلامی باشکوه ترین و برجسته ترین حادثه قرن


وی در ادامه سخنان خود انقلاب اسلامی ایران را باشکوه ترین و برجسته ترین حادثه قرن حاضر توصیف کرد و گفت: این انقلاب علاوه بر دستاوردهایی که به همراه داشت پیام کامل و نظام جامعی را ارائه داد که می تواند در آینده برای انسانیتِ دردمند عمل کند.
به گفته اسدی موحد درک کامل انقلاب اسلامی ایران بدون داشتن فهم کاملی از اسلام غیرممکن است برای اینکه که این دو با هم ارتباط تنگاتنگ دارند.
بکاری گیری همه ظرفیت های فرهنگی و هنری برای معرفی انقلاب
رئیس موسسه فرهنگی و بین المللی انتشارات الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تشریح اقدامات و کارهای این موسسه همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، از تهیه بسته های فرهنگی به چند زبان، چاپ و انتشار چند نشریه ویژه نامه، کوشش برای چاپ کتاب و... برا یارسال به نمایندگی های رایزنی های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج کشور آگاهی داد که در حال انجام می باشد.
انتشار نشریه برای تبیین و معرفی بیانیه گام دوم انقلاب در عرصه بین الملل
وی در ادامه از انتشار نشریاتی بصورت ویژه نامه با موضوع تبیین مفاهیم گام دوم انقلاب با برای جوانان در عرصه بین الملل آگاهی داد و اظهار داشت: مجلات با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با هدف تبیین و تشریح مؤلفه های تمدن نوین اسلامی از طرف مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زبان انگلیسی منتشر گردید.
رئیس موسسه فرهنگی و بین المللی انتشارات الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: اهمیت بیانیه گام دوم، نگاهی اجمالی به دست آوردهای جمهوری اسلامی ایران در ۴۲ سال گذشته، نظرات رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درباب ابعاد فرهنگی بیانیه گام دوم، نگاهی به ابعاد بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی و نقش دیپلماسی فرهنگی در تمدن نوین اسلامی در عرصه بین الملل برمبنای بیانیه گام دوم همچون موضوعات این ویژه نامه بشمار می رود.
به گفته وی، در بخش دیگر از این نشریه، مطالبی چون چهل ودومین سالگرد انقلاب اسلامی با نگاهی به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، معنویت از دید بیانیه گام دوم و تأثیر گام دوم انقلاب اسلامی بر مسائل بین المللی آمده است.
تدوین کتاب با تبیین موضوع بیانیه گام دوم انقلاب
حجت الاسلام اسدی موحد در ادامه از تدوین کتابی با عنوان مطالبی پیرامون تبیین موضوع گام دوم انقلاب اسلامی مربوط به بیانات رهبر معظم انقلاب برای ترجمه و ارسال آن به کشورهای مختلف آگاهی داد و اظهار داشت: در این خصوص زمان رونمایی از اثر فوق اطلاع رسانی کامل صورت خواهد گرفت.


رئیس موسسه فرهنگی و بین المللی انتشارات الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در عین حال اشاره کرد: با توجه به قرار گرفتن در آستانه سالروز بیان بیانه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب همزمان با برگزاری بزرگداشت جشن های پیروزی انقلاب اسلامی، تلاش ما این است تا این مهم را نه فقط در داخل و عرصه ملی بلکه در عرصه بین المللی برای جوانان دیگر کشورها هم با بهره گیری از ابزار مختلف خصوصاً فرهنگ و هنر معرفی و تبیین نمائیم.
حجت الاسلام اسدی موحد اشاره کرد: مصمم هستیم تا در این راستا آثار مختلفی را ضمن تدوین به زبانهای مختلف ترجمه و در قالب های مختلف در عرصه بین المللی بوسیله فضای مجازی و... توزیع و ارسال نماییم.
انتشارات الهدی در یک نگاه
موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی در سال ۱۳۶۳ بعنوان یک ناشر بین المللی با هدف ایجادگسترش همکاریهای بین المللی بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای جهان در عرصه کتاب و سایر محصولات فرهنگی تاسیس و با شروع به کار ۷ نمایندگی رسمی در کشورهای افغانستان (کابل)، قرقیزستان (بیشکک)، ترکمنستان (عشق آباد)، انگلستان (لندن)، تاجیکستان (دوشنبه)، آذربایجان (باکو)، عراق (نجف) فعالیت خودرا در نقاط مختلف جهان گسترش داد که تعدادی از این نمایندگی ها تا حالا نیز فعال است. (نمایندگی های بیشکک و کابل)
این موسسه در دوران خدمت خود توانسته بیش از دو هزار عنوان کتاب را در موضوعات مربوط به دین و اندیشه های اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ، علوم اجتماعی، فقه، فرهنگ و معارف شیعی به ۴۱ زبان همچون زبان های فارسی، عربی، انگلیسی، روسی، آلمانی، فرانسه، ایتالیایی، اسپانیولی، یونانی، ترکی استانبولی، ترکی آذری، ارمنی، تائی، تاجیکی، امهری، بلغاری، بنگالی، سواحیلی، اندونزیایی، ترکمنی، قرقیزی، قزاقی، بوسنیایی، صربی، تامیلی، ازبکی، هندی، اردو، پشتو، هوسائی، آلبانیایی، کره ای، تایلندی، ژاپنی، چینی، فیلیپینی، سوئدی، مجاری، گرجی، کرواتی، کردی و عبری منتشر و توزیع کند.


انتشارات بین المللی الهدی همچون موسسات زیرمجموعه سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در طول بیش از سه دهه فعالیت، آثار در رابطه با فرهنگ ایرانی را در کشورهای خارجی تولید و منتشر نموده است.
موسسه الهدی ظرفیت فراوانی در ایجاد زمینه برای حضور ناشران داخلی در فضای بین المللی را دارد؛ ظرفیتی که هم برای نظام و هم ناشران داخلی ثمربخش است. بر این اساس الهدی می تواند ازظرفیت حدود ۶۰ نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی در خارج از کشور و ارتباط با سفارتخانه های ایران ایجاد ارتباط میان ناشران داخلی و بین المللی را تسهیل نماید.
ظرفیت دیگر این انتشارات امکان ارتباط با ناشران بین المللی همسو با رویکردهای ایران است که بوسیله آن علاوه بر انتشار آثار باارزش خارجی در داخل کشور می توان از آنها بعنوان نمایندگان فروش آثار موسسه الهدی در سراسر جهان بهره برد.منبع:

1399/11/22
11:46:58
0.0 / 5
1047
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو