در پژوهش مشترك با پژوهشگران اسپانیایی انجام شد

مطالعه و بررسی دستگاههای دینامیكی متناهی در ریاضیات

مطالعه و بررسی دستگاههای دینامیكی متناهی در ریاضیات

دستگاههای دینامیکی متناهی که شاخه مهمی از ریاضیات است، در پژوهش مشترک محققان ریاضی محض دانشگاه حکیم سبزواری و پژوهشگران دانشگاه Universidad de Castilla-La Mancha اسپانیا مطالعه و بررسی گردید.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، این پژوهش مشترک توسط غزاله ملک بالا دانشجوی دکتری دانشکده ریاضی دانشگاه حکیم سبزواری و دکتر لیلا شریفان و دکتر علی برزنونی اعضای هیئت علمی گروه ریاضی محض این دانشگاه به همراه پژوهشگر دانشگاه Universidad de Castilla-La Mancha اسپانیا انجام شد.
دکتر لیلا شریفان در تشریح این پژوهش اظهار داشت: مطالعه دستگاههای دینامیکی متناهی شاخه مهمی از ریاضیات است که کاربرد فراوانی در مدلسازی مسائل سایر علوم بخصوص زیست شناسی، فیزیک، شیمی و علوم کامپیوتر دارد.
عضو هیئت علمی گروه ریاضی محض دانشگاه حکیم سبزواری اظهار داشت: مهم ترین مساله در دستگاههای دینامیکی شناسایی ساختار تناوبی دستگاه و بخصوص نقاط ثابت آن است در این مقاله به کمک ابزارهای ترکیباتی دسته هایی از دستگاههای دینامیکی متناهی بولی که توابع مولفه ای آن مستقل از هم هستند مطالعه و ساختار تناوبی آنها به صورت کامل شناسایی می شود. سپس ترکیب دستگاههای دینامیکی مزدوج از این دست مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد.
همچنین مقاله مستخرج از این پژوهش با عنوان: On the Periodic Structure of Parallel Dynamical Systems on Generalized Independent Boolean Functions با IF1.747 در نشریه Mathematics انتشار یافته است.
طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم، لینک این مقاله از راه آدرس اینترنتی https: //www.mdpi.com/2227-7390/8/7/1088 قابل دسترسی است.
منبع:

1399/11/13
00:08:53
0.0 / 5
875
تگهای خبر: اینترنت , دستگاه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو