در هفتمین همایش انجمن ایرانی ژئومورفولوژی مطرح شد

دریافت 120 مقاله

دریافت 120 مقاله

دبیر علمی هفتمین همایش انجمن ایرانی ژئومورفولوژی از ارسال ۱۲۰ مقاله به این همایش اطلاع داد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر امیر صفاری درباره برگزاری این همایش اظهار داشت: این همایش قرار بود در آبان ماه سال قبل به صورت حضوری برگزار گردد اما به علت وجود برخی مشکلات اداری برگزاری این همایش به اردیبهشت ماه سالجاری موکول شد که مصادف بود با شرایط انتشار کرونا. در نهایت تصمیم بر این شد که این همایش به صورت مجازی برگزار گردد. برای این همایش عنوان "ژئومورفولوژی، نگاهی نو" انتخاب گردید و دلیل این انتخاب، لزوم ها و چالش هایی است که امروزه در زمینه های آموزش، پژوهش و کاربردی این علم پیش رو داریم.
وی اضافه کرد: با عنایت به این لزوم ها و اهداف، محورهای این همایش تعیین شد. هدف اصلی برگزاری این همایش، واکاوی چالش ها و عرضه راهکارهایی است که برای حل این مشکلات باید در نظر گرفته شود.
دبیر علمی هفتمین همایش ملی انجمن ایرانی ژئومورفولوژی درباره محورهای این همایش بیان نمود: محورهایی که ما در این همایش انتخاب کردیم در ارتباط با نگاهی نو به جنبه های آموزشی و پژوهشی در ژئومورفولوژی و چالش های پیش روی دانش آموختگان است. همچنین، الزامات قانونی که نیازمند است دانش ژئومورفولوژی جایگاه واقعی خویش را در نهادهای مختلف پیدا کند و موضوعات در رابطه با تغییرات اقلیمی و حوزه گردشگری هم در این همایش بررسی می شود.
صفاری در انتها تصریح کرد: در مهلت تعیین شده برای ارسال مقالات، حدود ۱۲۰ مقاله از پژوهشگران و همکاران در سایر دانشگاه های کشور دریافت کردیم. این مقالات توسط تعدادی از همکاران مورد داوری قرار گرفت. با عنایت به برگزاری مجازی، این همایش در دو بخش آنلاین و آفلاین برگزار می گردد. در بخش آنلاین، در خدمت سخنرانان کلیدی هستیم و در پنل دوم هم یک میزگرد مجازی برگزار می گردد.
منبع:

1399/08/30
22:25:11
5.0 / 5
1099
تگهای خبر: آنلاین
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو