مدیر كل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی كشور:

برای ترویج كتابخوانی باید تمام دستگاه های فرهنگی كشور بسیج شوند

برای ترویج كتابخوانی باید تمام دستگاه های فرهنگی كشور بسیج شوند

اسماعیل شفاعی می گوید: ضرورت ترویج فرهنگ كتابخوانی و قرار گرفتن كتاب در سبد خانوار بیش از پیش مشهود است كه در این خصوص نیاز به عزم ملی و بسیج تمامی دستگاه های فرهنگی دارد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، اسماعیل شفاعی، مدیر کل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور، به مناسبت ۲۴ آبان روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره علامه طباطبایی که این روز به مناسبت سالروز ارتحال ایشان نامگذاری شده، اظهار داشت: نامگذاری هفته کتاب در این مناسبت به خاطر نقش مؤثر عالمان حوزه و دانشگاه در فرهنگ و تاریخ معاصر و پیش روی ایران اسلامی است.
وی درباب اهمیت حضور کتاب در سبد خانوار ایرانی نیز اشاره کرد: ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی و قرار گرفتن کتاب در سبد خانوار بیش از پیش مشهود است که در این خصوص نیاز به عزم ملی و بسیج تمامی دستگاه های فرهنگی دارد.
شفاعی افزود: باتوجه به شرایط فعلی بیماری کرونا و احتیاط های بهداشتی و جولان پیام رسانه ها و فضای مجازی، نیاز بیشتری به اهتمام و پشتیبانی از فرهنگ کتاب و کتاب خوانی است که باید ضمن اقدامات ترویجی، قوانین حمایتی نیز برای فعالان این عرصه وضع شود.
وی در ادامه با اشاره به سند ارتقای فرهنگ کتابخوانی در شورای فرهنگ عمومی، اضافه کرد: در همین راستا، شورای فرهنگ عمومی کشور سندی با عنوان «ارتقای فرهنگ کتاب و کتاب خوانی» تدوین و تصویب کرده است که در سه محور فرهنگ سازی مطالعه، گسترش و تجهیز کتابخانه ها و افزایش سطح کیفی کتاب ها تبیین شده است.
شفاعی اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی، شورای فرهنگ عمومی کشور باتوجه به سند تدوین شده، شرایط و کیفیت اجرای آنرا در سراسر کشور به صورت مستمر رصد می کند.
در اختتام مدیر کل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی ضمن تبریک روز کتاب و کتابخوانی از همه تلاشگران این حوزه خصوصاً کتابداران محترم بابت تلاش مخلصانه، تشکر و قدردانی کرد.

1399/08/26
15:21:16
5.0 / 5
1372
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو