با انتشار بیانیه؛

وزارت ارشاد اقدام دولت فرانسه را محكوم نمود

وزارت ارشاد اقدام دولت فرانسه را محكوم نمود

مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای حمایت دولت فرانسه از توهین به پیامبر اسلام (ص) را محكوم نمود.به گزارش جاوید شو به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به دنبال حمایت دولت فرانسه از توهین به پیامبر اسلام (ص) وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاعیه ای را صادر کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن این بیانیه به شرح زیر است:
«لولاک لما خلقت الافلاک
فرا رسیدن میلاد پیامبر صلح و مهربانی، نبی مکرم اسلام، حضرت محمد مصطفی صلی الله مقابل و آله و آغاز هفته وحدت را به تمامی انسان های آزاده و صلح دوست در سراسر جهان تبریک می گوییم.
پیامبر عظیم الشان ما نماد اخلاق انسانی، وحدت و همدلی و معرف رحمانیت دین مبین اسلام است.
کتاب آسمانی ما مسلمانان، سرشار از آموزه های اخلاقی و درس زندگانی و همزیستی مسالمت آمیز با همه مردم از هر رنگ و نژاد است و همین پیام آسمانی، دل های آگاه و وجدان های زنده را به سمت خویش جذب می کند. واقعیتی که امروز در سراسر جهان ملموس و مشهود است و همیشه شاهد گرایش جوانان بسیاری به زیبایی ها و نکات اخلاقی این دین آسمانی هستیم.
در این میان بدخواهان و کج اندیشانی که منافع خودرا در تضاد با آموزه های اسلامی می بینند و درس های این دین انسان ساز و پیامبر مهربانی را در تقابل با افزون خواهی ها و چپاول گری های خود می یابند، چشمان خودرا به این نور روشنگری می بندند و فراتر از آن با تبلیغات رسانه ای و سو استفاده از برخی قرائت های انحرافی از دین رحمانی اسلام، تصویری مجعول از پیامبر اکرم (ص) و اسلام ارائه می دهند.
اگر بر این باوریم که محور مشترک همه انبیای الهی تحقق صلح و نوعدوستی است، آنگاه هرنوع خدشه و توهین به این رسولان را باید تقابل با بشر دوستی و اهانت به مرزهای اعتقادی و فرهنگی تلقی نماییم و متاسفانه عده ای با تفرقه افکنی و ناامن ساختن جهان، در اهانت به باورها و ارزش های جوامع خصوصاً جامعه مسلمانان، دست به اقداماتی موهن می زنند که نه فقط هیچ قرابتی با آزادی بیان ندارد، بلکه ناقض آزادی و تهدیدکننده زیست مسالمت آمیز انسانی است.
آنچه که از طرف یک نشریه فرانسوی رخ داد، اقدام نابخردانه و حرکتی ضدانسانی مقابل عده بی شمار مسلمانان بود که قلب پیروان پیامبر عظیم الشان اسلام را جریحه دار کرد و تبعات دامن گیر آن همچنان ادامه دارد و به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) «گناه بزرگ و نابخشودنی» بود و «عناد و کینه شرارت با دستگاه های سیاسی، فرهنگی و دنیای غرب با اسلام و جامعه مسلمانان را آشکار ساخت.»
ریشه آنارشیسم مذهبی را می توان در دوگانه سازی هایی جست وجو کرد که دولت فرانسه با سیاست عمیقاً ضداسلامی و اقدام نابخردانه رونمایی نمود. بااینکه رمزگشایی از اغراض رهبران امروز این کشور در مشی استعمارگرانه شان در طول تاریخ خصوصاً در استعمار ممالک اسلامی و پیوند امروزشان با سیاست های صهیونیستی و نقشه های شومی که این اشغالگران مقابل مسلمانان در سر می پرورانند، چندان دشوار نیست، اما انتظار می رود که همه انسان های آزاده خصوصاً اصحاب فرهیخته فرهنگ و هنرمندان مستقل و آزاداندیش جهان در به چالش کشیدن آزادی بیان جعلی که امروز شاهد آن هستیم، از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن محکوم کردن این اقدام ناشایست و ضدحقوق بشری از نهادها و سازمان های مدافع حقوق بشر می خواهد در مقابل این گونه اقدامات ضدفرهنگی واکنش صریح نشان داده و از هنرمندان صلح طلب انتظار دارد با خلق آثار متنوع و جذاب در شناساندن چهره واقعی دین رحمت و پیامبر مهربانی گوی سبقت را از بدخواهان و آتش افروزان و تفرقه افکنان بربایند. براین باوریم که خورشید عالم تاب پیامبر اسلام (ص) با مشتی خاک پراکنی مذبوحانه به ساحت مقدس او هیچ گاه خدشه دار نمی گردد، همچنانکه در زمان حیات آن وجود نازنین هم، دشمنان او در مقابل حقانیت سخن و خلق نیکویش تسلیم شدند.»

1399/08/12
17:59:51
5.0 / 5
1340
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو