با حضور ۳۴۰ هنرمند صورت می گیرد

سمرقند میزبان جشنواره ترانه های شرق

سمرقند میزبان جشنواره ترانه های شرق

جاوید شو: دوازدهمین جشنواره بین المللی ترانه های شرق با حضور ۳۴۰ هنرمند از ۷۵ كشور جهان در سمرقند شروع به كار كرد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، دوازدهمین جشنواره بین المللی موسیقی ترانه های شرق با حضور ۳۴۰ نفر هنرمند از ۷۵ كشور جهان، نمایندگان سازمان یونسكو، اتحادیه كشورهای مشترك المنافع، مقامات رسمی كشورهای روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیكستان، تركمنستان، بنگلادش، لهستان، بلاروس، ژاپن، كره جنوبی، انگلیس و... در شهر سمرقند كار خویش را شروع كرد.
شوكت میرضیایف رئیس جمهور ازبكستان در سخنرانی خود در مراسم گشایش رسمی جشنواره مذكور با بیان این كه جشنواره ترانه های شرق به سكویی برای همكاری و گفت وگوی فرهنگی میان تمدن ها، فرهنگها و ملل مختلف تبدیل گشته است اظهار داشت: هر هنرمندی كه وارد میدان ریگستان شد صرف نظر از قومیت، زبان و دین بعنوان یكی از فرزندان بشر دل ها را به دل ها و ملل را به ملل پیوند خواهد داد.
وی اضافه كرد: هنر موسیقی بعنوان یك پدیده فرهنگی دارای امكانات نامحدود برای تربیت و به كمال رساندن نسل جوان است.
«ادری آزوله» دبیر كل یونسكو در سخنان خود در این مراسم اظهار داشت: شهر سمرقند یادآور دولت بزرگ امیر تیمور و میدان ریگستان یادآور میراث بزرگ میرزا اولوغ بیك بوده و این میراث طی قرون متمادی دانشمندان، هنمرمندان و صنعتگران را به اینجا كشیده است.
دبیر كل یونسكو بعداً در صفحة توئیتر خود هم نوشت: زیبایی و بزرگواری سمرقند در افتتاحیه جشنواره بین المللی ترانه های شرق نمایان شد. این مبین آن است كه فرهنگ، نیروی متحد كننده انسان هاست و نقش یونسكو در متحد كردن انسان ها هم در همین نكته خلاصه می شود.
رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاشكند این خبر را ارسال كرده است.

1398/08/06
10:38:13
5.0 / 5
4719
تگهای خبر: جشنواره , زیبایی , صنعت , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو