در هجدهمین نشست چهارشنبه های تهران بررسی می شود

خیابان سی تیر محور ادیان و فرهنگ

خیابان سی تیر محور ادیان و فرهنگ

جاوید شو: هجدهمین نشست چهارشنبه های تهران به بررسی ابعاد تاریخی، فرهنگی و گردشگری خیابان سی تیر اختصاص دارد. این برنامه امروز 24 مهر 1398 در باغ كتاب انجام می شود.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، بافت قدیمی تهران جاذبه های زیادی دارد اما بدون شك یكی از دیدنی ترین نقاط آن، خیابان سی تیر است. این خیابان كه در ابتدا قوام السلطنه نام داشت، بعد از انقلاب اسلامی به یاد قیام تاریخی مردم در ۳۰ تیرماه ۱۳۳۱ در پشتیبانی از نخست وزیر قانونی خود، دكتر محمد مصدق، به سی تیر تغییر نام پیدا كرد. برنامه «چهارشنبه های تهران» امروز ۲۴ مهرماه ۱۳۹۸ به بررسی ابعاد مختلفی از این خیابان تاریخی می پردازد. این برنامه به میزبانی رضا فیضی، معمار و شهرساز و با حضور كارشناسان و علاقه مندان به تهران و تاریخ این شهر انجام می شود.
در این برنامه محمدسعید ایزدی، معمار و شهرساز، درباره خیابان های اشتراكی و تأثیر آن بر سرزندگی اجتماعی شهر سخنرانی خواهدنمود. ترانه یلدا، معمار و شهرساز درباره این خیابان تاریخی صحبت خواهدنمود. در بخش بعدی برنامه امیررضا فرهبد، معمار و پژوهشگر تهران، خیابان سی تیر را از منظر گردشگری معرفی خواهدنمود. سپس مهدی باقری، كارگردان، با سوژه تاریخ شفاهی و خرده روایت های شهر سخنرانی می كند. همین طور دو مستند كوتاه درباره این خیابان نمایش داده خواهد شد.
«چهارشنبه های تهران» برنامه ای با سوژه فرهنگ، تاریخ، هنر و سبك زندگی مردم تهران است كه چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۸ تا ۲۰: ۳۰ با حضور كارشناسان، پژوهشگران و علاقه مندان به تهران، فرهنگ و تاریخ آن در سروستان باغ كتاب تهران انجام می شود. شركت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.

1398/08/03
22:38:28
5.0 / 5
4461
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو