از سوی سازمان فرهنگی هنری برگزار می شود:

برگزاری مجموعه برنامه های همیشه امیر ویژه دهه ولایت

برگزاری مجموعه برنامه های همیشه امیر ویژه دهه ولایت

جاوید شو: ویژه برنامه های دهه ولایت با عنوان همیشه امیر با برنامه هایی نظیر؛ جشن، توزیع محصولات فرهنگی، جایزه هنری پژوهشی غدیر، نشست های شعرخوانی، اجرای نقالی، كاروان شادی و... انجام می شود.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، همزمان با فرا رسیدن دهه ولایت؛ عید قربان و غدیر، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ویژه برنامه هایی با عنوان «همیشه امیر» را با هدف گسترش شناخت شهروندان از الگوهای دینی برگزار می نماید.
مجموعه جشن های «شبیه چشمه»
مجموعه جشن های «شبیه چشمه » به مناسبت عید غدیر خم و با هدف بزرگداشت بزرگترین عید شیعیان جهان و تبیین جایگاه امامت و ولایت در میان مردم از ۲۷ تا ۲۹ مرداد در مراكز فرهنگی هنری مناطق ۲۲ گانه تهران انجام می شود. این جشن ها با برگزاری ایستگاه های مختلف فرهنگی هنری چون؛ مسابقه، گفت وگوی مذهبی، نمایش كودك، اجرای گروه های موسیقی، تجلیل از خانواده شهدا، اجرای نقالی و... انجام می شود.
تجلیل از ۱۱۰ خانواده شهید و ایثارگر سادات
«مهر آیین» دیگر برنامه ای است كه با تجلیل از ۱۱۰ خانواده شهید و ایثارگر سادات از ۲۱ تا ۲۷ مرداد در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران انجام می شود. این برنامه برای نخسین بار در نوروز ۹۸ با هدف غبار روبی از منزل شهیدان اجرا شد. در مرحله دوم این طرح، ساكنان مناطق ۲۲گانه به همراه اعضای كانون ها به دیدار خانواده ۱۱۰ شهید و ایثارگر سادات رفته و ضمن غبار روبی از منازل و اهدای شال سبز سیادت از آنها برای حضور در جشن های عید غدیر مراكز فرهنگی هنری مناطق دعوت می كنند.
اجرای ۱۱۰ مجلس پرده خوانی و نقالی
اجرای ۱۱۰ مجلس پرده خوانی و نقالی با عنوان «بركه و رود» و با هدف به روزرسانی هنر سنتی و دیرینه نقالی در انتقال روایت های جذاب و شنیدنی فضایل والای حضرت امیرالمومنین(ع)، در ۱۱۰ نقطه از شهر تهران از ۲۱ تا ۲۹ مرداد انجام می شود.
توزیع محصولات در ۱۱۰ مسجد تهران
یكی دیگر از فعالیت های سازمان فرهنگی هنری در دهه ولایت تولید و توزیع محتوای تصویری با هدف ترویج سنت حسنه عقد اخوت و انتشار در فضای مجاز و همین طور توزیع محصولات در ۱۱۰ مسجد تهران با عنوان «آینه با آینه» در دو روز شب و روز عید غدیر است.
نشست های شعر خوانی
ویژه برنامه «غزل ارادت» شب شعرهایی است كه شاعران كانون های شعر و ادب سازمان فرهنگی هنری با موضوعات در رابطه با واقعه غدیر خم و مناقب حضرت علی (ع) به شعر خوانی می پردازند. این نشست های شعر خوانی از ۲۱ تا ۲۹ مرداد در ۱۱ منطقه برگزار می گردد و درانتها به ۱۰ شاعر معرفی شده توسط مناطق هدیه ای به رسم یادگار اهدا می شود.
كاروان شادی
«شهر ولایت» از دیگر برنامه های دهه ولایت است كه ۲۹ مرداد با راه اندازی هیات های مذهبی و كاروان شادی به همراه اهدای گل به مردم در چهار منطقه تهران انجام می شود.
جایزه هنری پژوهشی غدیر
ششمین جایزه هنری پژوهشی غدیر در آستانه عید غدیر ۲۷ مرداد در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) انجام می شود. این جایزه نكوداشت هنرمندانی است كه در حوزه زنده نگه داشتن عنوان غدیر و ترویج نگاه و سیره امیرالمومنین علی(ع) شاخص و مطرح اند. همچین نمایشگاهی از آثار هنرمندانی كه آثارشان در گنجینه موزه امام علی(ع) موجود است، انجام می شود.
«غدیرانه» در میدان آیینی امام حسین(ع)
«غدیرانه» عنوان برنامه ای است كه به مدت ۹ شب از ۲۱ تا ۲۹ مرداد در ۴ بخش در میدان آیینی امام حسین(ع) انجام می شود.
برپایی برنامه جشن هر شب با اجرای نمایش، مسابقات مختلف ویژه بزرگسالان و كودكان، اجرای موسیقی، نورافشانی و پذیرایی از ساعت ۱۸: ۳۰، اجرای نمایش «ولایت» به كارگردانی قاسم شاورزی با بازسازی واقعه غدیر خم با همراهی مخاطبانی كه در این برنامه حضور دارند و اجرای نمایش «قاصدی از غدیر» به كارگردانی زهرا پور خرمی در سالن سینمای فرهنگ سرای عترت واقع در میدان امام حسین (ع) پیش از اذان مغرب و «مائده‏ غدیر» برگزاری ۲۰جایگاه پخت طعام در میدان امام حسین (ع) و توزیع به میزان 10 هزار در روز عید بزرگ و سعید غدیر خم، همچون برنامه های «غدیرانه» است.
«حاضران به غایبان برسانند»
ویژه برنامه «حاضران به غایبان برسانند» با عنایت به اهمیت خطبه غدیر هنرمندان و راویان نوجوان و جوان به نحوی هنرمندانه و زیبا، از ۲۶ تا ۲۹ مرداد خطبه غدیر را در ۱۱۰ نقطه از ایستگاه ها و واگن های خطوط منتخب مترو تهران روایت می كنند.
مراسم بازسازی واقعه غدیر ۲۸ مرداد بوسیله حركت دو كاروان از دو نقطه در محله های منطقه ۱۵ با نمایی از كاروان حجاج در زمان واقعه غدیر به سمت محل بازسازی بركه غدیر واقع در پارك پامچال انجام می شود. همین طور نمایشگاه و غرفه های فرهنگی برای ارائه محصولات فرهنگی به شهروندان برپا می شود.
ویژه برنامه های دهه ولایت با عنوان «همیشه امیر» با برنامه هایی چون؛ جشن، توزیع محصولات فرهنگی، نشست های شعرخوانی، اجرای نقالی و... از ۲۱ تا ۲۹مرداد در مراكز فرهنگی هنری مناطق ۲۲ گانه تهران انجام می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به نزدیك ترین فرهنگ سرا به محل سكونت خود بازگشت كنید یا با سامانه ۱۸۳۷ تماس بگیرید.


منبع:

1398/05/21
15:42:20
5.0 / 5
4581
تگهای خبر: برنامه , فرهنگ , محصولات , موزه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو