مظهر خالقی:

تابع فرهنگ و هنر انسانی هستم

تابع فرهنگ و هنر انسانی هستم

جاوید شو: مظهر خالقی اظهار داشت: تابع فرهنگ و هنر انسانی هستم و چیز دیگری جز این در من موثر و لذت بخش نیست؛ به جز حرمت انسان كه از ناله درون كلام، شعر، موسیقی، هنر، نقاشی و صداهای داوودی الهام گرفته ام.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، این چهره پیشكسوت موسیقی كردستان در آیین اختتامیه كنگره «مشاهیر كرد» كه در تالار مولوی دانشگاه كردستان برگزار شد، اظهار نمود: همبستگی و همزیستی را پرودگار ما بنا نهاده است و این را باید محفوظ نماییم تا خداوند از ما نرنجد.
او اضافه كرد: این جا شهر من و زادگاه من است و هر كسی به زادگاهش فخر دارد و افتخار می كند. من شهرم را با "مستوره اردلان" می شناسم، مورخ نویسنده و شاعر، با آیت الله محمد مردوخ می شناسم و دیگر بزرگانی كه این فرهنگ را به ما دادند تا اهل فرهنگ و هنر و علم باشیم.
خالقی افزود: امروز افتخار می كنم كه در بین افرادی كه سال ها جست وجوی شان می كردم قرار دارم. سال هاست صدای شان را در بیرون از شهر و دیارم می شنیدم. آوازه هنر كردها در بیرون از ایران هم شنیده می شود.
او همین طور در قسمتی از صحبت هایش اظهار داشت: فرهنگ قوانینی است كه انسان ها خودشان درست كرده اند تا با هم زندگی كنند.
خالقی در ادامه با اشاره به برگزاری كنگره «مشاهیر كرد» بیان كرد: پیام این حركت فرهنگی را بوسیله دانشگاه كردستان دریافت كردم و بزودی آشكار شد كه یك حركت فرهنگی انسانی بود كه نخستین پشتیبان آن استاندار كردستان است.
او اضافه كرد: در طول زندگی ام آدم های زیادی دیده ام و به سبب سن و تجربه ای كه از بچگی به خاطر صدایم دارم و درس گرفته ام می توانم تشخیص دهم كه روح آدم ها چقدر به من نزدیك است و بر همین مبنا طی این دو روز متوجه شدم كه این كنگره حركتی انسانی، فرهنگی و پیشرفته است كه می تواند رستگاری همه آدم های كرد را به دنبال داشته باشد، چونكه سرچشمه آن علم و معرفت و آدم هایی هستند كه جایگاه مهمی دارند.
این پیشكسوت موسیقی كرد اظهار نمود: افتخار می كنم نخستین باری كه باردیگر قدم به وطنم گذاشتم و برگشتم با این حركت فرهنگی عظیم كه وعده دادند و بسترش برقرار است توام شده است. از خدا می خواهم كه شما را برای ادامه و اتمام این حركت بزرگ و انسانی توفیق دهد.
خالقی اظهار داشت: متاسفانه به سبب مشكلاتی كه وجود داشته نتوانسته ام یك خواننده همیشگی باشم. من در كنار این كه زندگی ام را اداره می كنم كارهای دیگری هم داشته ام و آرزو می كردم كه خواننده باشم چونكه موزیك حداقل سه بعد انسانی دارد.
او در ادامه اشاره كرد: كلام، تاریخ و سرگذشت، آوایی كه از درون یك انسان برمبنای واقعیت درونش شامل جنگ و شادی و خنده دلبر و زیبایی طبیعت و شكرگزاری احدیت است همه در لابه لای یك ملودی و یك صدا از حنجره بیرون می آید، غیر از این هم اگر یك خواننده صدایی داوودی داشته باشد این عظمت را به همگان نشان داده است.

منبع:

1398/04/15
18:35:26
5.0 / 5
4457
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو