اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به حوزه فرهنگ و هنر

اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به حوزه فرهنگ و هنر

جاوید شو: با انعقاد تفاهم نامه ای بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق كارآفرینی امید، تسهیلات اشتغالزایی با اعتبار 500 میلیارد ریال به حوزه فرهنگ و هنر اختصاص خواهد یافت.به گزارش جاوید شو به نقل از صندوق كارآفرینی امید، مراسم انعقاد تفاهم نامه همكاری صندوق كارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر به منظور تخصیص ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به كارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر، امروز با حضور دكتر ربیعی دستیار ویژه ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور و سخنگوی دولت و دكتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا شد.
اصغر نوراله زاده، مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید در ابتدای این مراسم با اشاره به تفاهم نامه های همكاری صندوق كارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر به منظور پشتیبانی از طرح های كسب و كار فعال در حوزه فرهنگ و هنر در سنوات گذشته گفت: نزدیك به یكهزار طرح در چارچوب تفاهم نامه های همكاری دو مجموعه و حتی خارج از سقف تعیین شده تابحال مورد حمایت قرار گرفته اند و با انعقاد این تفاهم نامه نیز تسهیلات اشتغالزایی با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال به حوزه فرهنگ و هنر تخصیص خواهد یافت.
نوراله زاده اضافه كرد: قسمتی از این حمایت ها مربوط به حوزه تئاتر و پشتیبانی از ساخت و تجهیز خانه های تئاتر و دانش آموختگان این حوزه بود و امیدواریم در تفاهم نامه جدید به این بخش خصوصاً در شهرستان ها توجه ویژه ای معطوف گردد تا شاهد شكوفایی هنر و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و ترویج نشاط و امید در جامعه باشیم.
در این مراسم ربیعی، رئیس هیأت مدیره صندوق كارآفرینی امید ضمن مثبت ارزیابی كردن اقدامات صورت گرفته توسط دو مجموعه به منظور اعتلای هنر و فرهنگ و نشاط افزایی در جامعه گفت: ما همواره به دنبال فكرهای بزرگ و كارهای بزرگ هستیم ولی باید گره های كوچك را باز نماییم و این قبیل فعالیت ها الگوی كاری مناسبی برای معرفی كارهای كوچك ولی مؤثر و تأثیرگذار می باشد.
ربیعی این هم افزایی بین دومجموعه را عامل رونق كسب و كارهای حوزه فرهنگ و هنر و صنایع خلاق دانست.
وی اضافه كرد: اینكه فرهنگ و هنر كشور خودرا به حوزه تمدنی خود گره می زنیم كار خوبی است و ارزشهای جامعه را در طولانی مدت استواری می بخشد.
همچنین صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از حضور دكتر ربیعی و حمایت های ایشان از عرصه فرهنگ و هنر اظهار داشت: حضور آقای ربیعی برای دولت دلگرمی است. ایشان دارای دغدغه هایی در حوزه مسئولیت كارآفرینی و حوزه های فرهنگی و هنری است. این حضور چشم انداز جدیدی را شكل می دهد كه برای دولت آقای روحانی در شرایط سخت فرصت های خوبی فراهم می آورد.
صالحی اشاره كرد: اگر از اهالی فرهنگ و هنر توقع ایجاد نشاط و حال خوب برای مردم را داریم باید نگاه مضاعفی به نقشها و جایگاه آنها داشته باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به توجه بر گسست ارتباط بین ملت و حاكمیت ها، اظهار داشت: به جهت اینكه بتوانیم گسست ارتباطات حاكمیت و ملت را كاهش دهیم نیاز به ارتباطات فعال اجتماعی بین آنها داریم.
صالحی با اشاره به اهمیت پشتیبانی از تولیدات فرهنگی و هنری اظهار داشت: یكی از برنامه های محوری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم پشتیبانی از تولیدات و آثار فرهنگی و خلاق ایرانی است و تابحال سعی شده است گام های خوبی برای رونق اقتصاد فرهنگ و هنر برداشته شود.
وی اضافه كرد: بر طبق این تفاهم نامه زمینه اشتغال فعالان حوزه فرهنگ و هنر كشور فراهم می شود.
سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز ضمن قدردانی از حمایت های صندوق كارآفرینی امید گفت: به دنبال همكاری مؤثر صندوق كارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر در زمینه رونق بخشیدن به تولیدات فرهنگی و هنری كه از اواخر سال ۹۶ شروع شده بود مبلغ ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات كارآفرینی ارزان قیمت در اختیار كارآفرینان فرهنگی و هنری قرار گرفت. امروز با حمایت دولت تدبیر و امید گامی مؤثر در تحقق شعار سال رونق تولید برداشته شد و خط اعتباری ۵۰۰ میلیارد ریالی با هدف توسعه كارآفرینی در این بخش محقق شد.
سیدزاده گفت: طی سفرهای حمایتی ما با هنرمندانی روبه رو شدیم كه استعداد بسیار خوبی دارند همین طور هرساله تعداد زیادی از دانشجویان در رشته های مختلف هنری از دانشگاه های كشور فارغ التحصیل می شوند. كشور ما از نظر نیروی انسانی ظرفیت بسیار خوبی در حوزه فرهنگ و هنر دارد كه امیدواریم با ایجاد كسب و كارهای فرهنگی زمینه اشتغال زایی و پویایی اقتصاد فرهنگ و هنر برقرار شود.
سیدزاده در انتهای سخنان خود اظهار داشت: امید است در سالجاری و بر طبق این تفاهم نامه با ایجاد كسب و كارهای فرهنگی زمینه اشتغال زایی و پویایی اقتصاد فرهنگ و هنر برقرار شود.


منبع:

1398/04/12
18:22:10
5.0 / 5
4438
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو