با حمایت موسسه ایران شناسی اروپا؛

برلین میزبان بزرگ ترین كنفرانس ایران شناسی اروپا می شود

برلین میزبان بزرگ ترین كنفرانس ایران شناسی اروپا می شود

جاوید شو: نهمین كنفرانس اروپایی ایران شناسی نهم تا سیزدهم سپتامبر 2019 به میزبانی موسسه ایران شناسی دانشگاه آزاد برلین انجام می شود.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، موسسه ایران شناسی اروپا كه برگزاركننده این كنفرانس است، در سال ۱۹۸۳ با حمایت بنیاد علمی اروپا در رم شكل گرفت. هدف این انجمن ترویج، توسعه و پشتیبانی از مطالعات ایرانی در دوره های باستان، میانه و مدرن و در حوزه های زبان شناسی، ادبیات، تاریخ ادیان، هنر، تاریخ، باستان شناسی، فلسفه، قوم شناسی، جغرافیا، علوم انسانی و دانش نظری حقوق است.
آنطور كه سایت دانشگاه آزاد برلین گزارش داده كنفرانس اروپایی ایران شناسی یكی از بزرگترین كنفرانس ها در حوزه مطالعات ایرانی در اروپا است كه هر چهار سال یكبار انجام می شود. مهم ترین موضوعات این دوره از كنفرانس ایران شناسی اروپا را ادبیات فارسی، فلسفه ایرانی، تاریخ، مطالعات مذهبی، مطالعات فرهنگی، هنر و دیرینه شناسی و مردم شناسی می سازند. قبل از این، موسسه ایران شناسی اروپا در فراخوانی از علاقه مندان خواسته بود كه مقالات خودرا جهت شركت در این كنفرانس ارسال نمایند.
همچنین در حاشیه برگزاری نهمین دوره كنفرانس اروپایی ایران شناسی، جایزه اروپایی مطالعات ایران نیز به یك فارغ التحصیل مقطع دكترا اعطا خواهد شد. این جایزه به فردی اهدا می شود كه دكترای خودرا در حوزه ایران شناسی از تاریخ یك ژانویه ۲۰۱۵ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ در یكی از موسسات اروپایی با موفقیت به انتها رسانده باشد. هدف از این كار تشویق و ترغیب پژوهشگران در اروپا برای كار در حوزه ایران شناسی است. این چهارمین دوره از جایزه اروپایی مطالعات ایران است.


منبع:

1398/03/26
14:50:02
5.0 / 5
4738
تگهای خبر: ادبیات , شركت , فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو