صالحی در حاشیه جلسه دولت خبر داد؛

۸۰ هزارتن كاغذ با ارز ۴۲۰۰ تومانی عرضه می شود

۸۰ هزارتن كاغذ با ارز ۴۲۰۰ تومانی عرضه می شود

به گزارش جاوید شو وزیر فرهنگ و ارشاد اظهار داشت: مقرر است در سال ۹۸ حدود ۸۰ هزار تن كاغذ برای كتاب و نشریات با ارز ۴۲۰۰ تومانی ارائه شود.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، سید عباس صالحی وزیر ارشاد در حاشیه جلسه هیئت دولت در مورد تشكیل شورای حل اختلاف فرهنگ و هنر اظهار داشت: مشكلاتی را اهالی فرهنگ و هنر و رسانه داشتند و برخی دعاوی ضد آنها از جانب شخصیت های حقیقی و حقوقی مطرح می شد.
صالحی افزود: در محاكم عادی كه این موضوعات مطرح می شد به شكل روشنی رویه ها برای محاكم یا رسانه ها مشخص نبود.
وزیر ارشاد اظهارداشت: با موافقت قوه قضائیه، شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه در حال شكل گیری است. مكان و قضات و مجموعه هایی كه می خواهند حضور پیدا كنند و همینطور افرادی كه بعنوان كارشناسان فرهنگ و رسانه باید در این مجتمع حضور پیدا كنند معرفی گشتند. مراحل كار تقریباً رو به پایان است.
وی اظهار داشت: این مسیر كمك می نماید تا دعاوی حقیقی یا حقوقی كه ضد اصحاب هنر و رسانه شكل می گیرد، در فضایی با تفاهم بهتر جریان پیدا كند. امیدواریم حداكثر تا دو ماه آینده شاهد شروع به كار مجتمع حل اختلاف هنر و رسانه باشیم. صالحی در ادامه در مورد حل مشكلات در حوزه كاغذ اظهار داشت: خوشبختانه اصل این مسئله كه نیاز كاغذ ما برای كتاب و نشریات حدود ۸۰ هزار تن است و باید با ارز ۴، ۲۰۰ تومانی در سال ۹۸ ارائه شود به تصویب نهایی رسید. وی افزود: این مورد در ابتدای این هفته از راه بانك مركزی ابلاغ گردیده است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح كرد: گمركات موظف می باشند كه بعداز این ابلاغ ترخیص را انجام دهند. وی تصریح كرد: البته بخشی از مسئله هنوز در گمركات اتقاق نیفتاده است و با آقای همتی هم صحبت داشتم كه این مورد سریع تر صورت گیرد. صالحی اظهار داشت: ما امیدوار بودیم تا این لحظه مسئله گمرك حل شده باشد. مسئله گرانی كاغد فقط به گمرك محدود نمی گردد و تامین ارزی كه مشخص نبود ارز ۴، ۲۰۰ تومان است یا نیمایی مزید بر علت شده است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتها تصریح كرد: امیدوارم تا هفته آینده، ۶ یا ۷هزار تن كاغذ كه در راه ترخیص گمرك است را در بازار داشته باشیم.

1398/03/03
22:53:59
5.0 / 5
4565
تگهای خبر: فرهنگ , فرهنگ و هنر , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو