به پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

كارگروه رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل زده تشكیل می شود

كارگروه رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل زده تشكیل می شود

جاوید شو: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جدید پیشنهاد كرد تا كارگروهی برای رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل زده تشكیل گردد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جدید با سوژه بررسی وضعیت مناطق سیل زده كشور و گزارش دستگاه های عضو شورا درباره برنامه ریزی های صورت گرفته در زمینه اقدامات و فعالیت های فرهنگی در این مناطق با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشكیل شد.
در این جلسه سیدعباس صالحی با تقدیر از اقدامات ثمین دستگاه ها در زمینه خدمات رسانی به مناطق سیل زده، اظهار داشت: در گزارش های مطرح شده شاهد می باشیم كه دستگاه ها اقدامات خوبی در این مناطق انجام داده اند، اما با عنایت به اینكه دستگاه ها در حوزه فرهنگی هم باید اقدامات شایسته ای داشته باشند نیاز است كه هم افزایی وجود داشته باشد تا همه دستگاه ها در یك محل متمركز نشوند و در جاهایی كه نیاز بیشتری احساس می شود، خدمت رسانی صورت گیرد.
وی اضافه كرد: حیطه های مختلفی در حوزه فرهنگی محض یا حوزه های اجتماعی وجود دارد كه دستگاه های فرهنگی در آن مسئولیت دارند و باید با هم افزایی در مراحل پیشگیرانه، حین بحران و پسابحران با برنامه ریزی های مختلف ایفای نقش كنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی كشور با تاكید بر لزوم تعامل میان دستگاهی، برای سرعت بخشیدن به فعالیت ها و ایجاد هم افزایی میان دستگاه های فرهنگی عضو اظهار نمود: كارگروهی با تركیب نمایندگان دستگاه های ذیربط فرهنگی به منظور مشاركت و همكاری با وزارت كشور با دبیری دبیر شورای فرهنگ عمومی تشكیل گردد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدامات وزارت متبوعش در زمینه حادثه سیل اظهار داشت: لازم است رؤسای سازمان های حج و زیارت، اوقاف و امور خیریه، كانون های فرهنگی هنری مساجد، نهاد كتابخانه های عمومی كشور و رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه اقدامات فرهنگی در قبال حادثه سیل در این كارگروه حضور داشته باشند.
صالحی افزود: امیدوارم این كارگروه به سرعت شروع به كار كند تا اقدامات هماهنگ فرهنگی با تقسیم كار ملی در مناطق سیل زده صورت گیرد.
در اختتام صالحی با تقدیر از زحمات دستگاه های مختلف و نیروهای خودجوش و مردمی كه به صورت شبانه روزی در این حوزه حضور جهادی و مؤثر داشته اند، اظهار داشت: سیل اخیر بااینكه موجب ایجاد خسارت فراوانی در كشور شد، اما در عین حال تراز اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی و همبستگی ملی را به نحو شایان توجهی افزایش داد.


منبع:

1398/02/10
14:21:48
5.0 / 5
4551
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دستگاه , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو