تبعات واكنش كمدین ایرانی به اظهارات نژادپرستانه نماینده مجلس آلمان

شكایت عضو حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان از كمدین ایرانی

شكایت عضو حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان از كمدین ایرانی

جاوید شو: سپس واكنش سخت كمدین ایرانی به اظهارات نژادپرستانه نماینده حزب آلترناتیو برای آلمان، این نماینده از او به دادگاه شكایت كرده است.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، اختلاف میان نماینده حزب آلترناتیو برای آلمان در مجلس ایالتی بایرن و انیسا امانی، كمدین ایرانی- آلمانی به اوج خود رسیده و آندراس وین هارت از امانی شكایت كرده است. چندی قبل امانی با انتشار ویدئوهایی از سخنرانی های وین هارت درباره مهاجران، او را احمق و نژادپرست نامید و همین موجب شد كه نماینده مجلس ایالتی بایرن از كمدین جوان شكایت كند. حزب AfD (آلترناتیو برای آلمان) اولین و اصلی ترین حزب مخالف سیاست های مهاجرتی دولت آلمان و ورود مهاجران به این كشور است.
همه چیز از مبارزات انتخاباتی پاییز سال قبل شروع شد. وقتی سخنان وین هارت درباره مهاجران، موجب ناراحتی و عصبانیت امانی شد. در آن سخنرانی ها، وین هارت مهاجران و پناهندگان را عامل گسترش بیماری هایی مانند ایدز، سل و بیماری های پوستی مانند گال معرفی كرده بود. وین هارت همین طور در سخنرانی دیگری مقابل خبر حضور پرستاران اهل كوزوو و آلبانی در خانه های شهروندان آلمانی صحبت كرده بود. در آن زمان گروه های زیادی مقابل صحبت های وین هارت موضع گرفتند. كار تا جایی بالا گرفت كه حتی از طرف حزب آلترناتیو برای آلمان به او آگهی داده شد و اداره حفاظت از قانون اساسی در ایالت بایرن باز به خاطر سخنان افراطی، او را تحت تعقیب قرار داد. دادستان سپس بررسی های اولیه، اظهارات وین هارت را توهین آمیز دانست، اما اعلام نمود كه او قصد تحریك مهاجران را نداشته است.
با این وجود، نوزدهم مارچ سال جاری، امانی فیلم های سخنرانی های وینهارت را در صفحه اینستاگرامش منتشر نمود. انتشار این ویدئوها و اظهارنظر امانی درباره وینهارت، به مذاق این نماینده راستگرای افراطی خوش نیامد. كمی بعد، این كمدین جوان در صفحه اینستاگرامش اعلام نمود كه وكیل وین هارت از او خواسته تا فیلم ها را از صفحه اینستاگرامش حذف كند. وی گفت كه این خواسته غیرقابل قبول است. وی همینطور در ویدئویی دیگر توضیح داد كه وین هارت از او شكایت كرده و باید ۵۱۰۰ یورو به خاطر توهین به او بپردازد.
وین هارت درباره طرح شكایت از كمدین ایرانی-آلمانی اظهار داشت: «خانم امانی در ویدئوهایش جملات دروغین و غیرواقعی درباره من گفته است و بنابراین من مقابل او شكایت كرده ام.»
این ها در حالی است كه سخنرانی های وین هارت درباره مهاجران موجود است و معین نمی باشد كه منظور او از جملات غیرواقعی و دروغین چیست.
البته امانی هم سكوت نكرده است. این كمدین ایرانی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام اعلام نمود كه از موضع خود عقب نشینی نمی كند: «من باردیگر و باردیگر حرف هایم را تكرار می كنم.» وی همینطور اخیرا با انتشار آهنگی در صفحه اینستاگرامش، حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان را مورد تمسخر قرار داده است. اقدامی كه به نظر نمی رسد برای نماینده حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان خوشایند باشد. با این وجود باید منتظر شد و دید هر دو نفر چه اقدامات تازهای انجام می دهند.
این خبر را رایزنی فرهنگی ایران در آلمان تهیه و برای انتشار به خبرگزاری مهر ارسال كرده است.

1398/01/24
15:19:55
5.0 / 5
4507
تگهای خبر: فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو