وزارت فرهنگ به پشتیبانی علمی مرکز پژوهش‎ های مجلس نیازمند است

وزارت فرهنگ به پشتیبانی علمی مرکز پژوهش‎ های مجلس نیازمند است

به گزارش جاوید شو، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلان اینکه بدنبال تقویت تعاملات خود با مرکز پژوهش های مجلس هستیم، اظهار داشت: این وزارتخانه برای پیشبرد اهداف خود به پشتیبانی علمی این مرکز نیاز دارد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی عصر سه شنبه - ۲۹ شهریورماه - در دیدار با رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، تفاهم نامه همکاری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به امضا رسید.
وی در این دیدار با اشاره به جایگاه فعلی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این مرکز امروز به پشتوانه رویش علمی و پژوهشی خود در کشور به نقطه قوت برای حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی نظام تبدیل گشته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همین طور در ادامه مرکز پژوهش های مجلس را مجموعه ای از تجربیات علمی و عملی پژوهشگران دانست و اشاره کرد: این مرکز امروز به فرایندهای قابل قبول علمی دست یافته است که بخش های مختلف دولت مردمی به عنوان نظر کارشناسی ساعد از نقطه نظرات مرکز بهره مند می شوند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه پژوهشگاه فرهنگ هنر و ارتباطات به عنوان با اهمیت ترین نهاد پژوهش فرهنگی در مجموعه دولت مطرح است، اشاره کرد: با تصمیمی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی اتخاذ شد، کارهای در رابطه با مرکز ملی رصد و مرکز ملی پیوست نگاری فرهنگی به پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ واگذار شده است.
اسماعیلی با اعلان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدنبال تقویت تعاملات خود با مرکز پژوهش های مجلس است، اظهار داشت: وزارت فرهنگ برای پیشبرد اهداف خود به پشتیبانی علمی مرکز نیاز دارد و امضای این تفاهم نامه بهانه ای برای بسط تعاملات همه جانبه بخش های مختلف وزارت فرهنگ با مرکز پژوهش های مجلس بشمار می رود.
مرکز پژوهش های مجلس از سرمایه های علمی کشور
همچنین رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار داشت: امیدواریم با امضای تفاهم نامه این مرکز با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرایطی فراهم گردد تا در امتداد پیشبرد اهداف متعالی نظام قدم های استواری برداشته شود.
بابک نگاهداری، اضافه کرد: این مرکز از سرمایه های علمی نظام شمرده می شود که به پشتوانه حضور صدها پژوهشگر با گرایش های مختلف و ساختاری سریع و چابک کارگروه های متفاوت را شکل می دهد و به چالش های در رابطه با حوزه حکمرانی ورود پیدا می کند.
وی افزود: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با داشتن ظرفیت های فراوان انواع و اقسام کمک های مشورتی را به قوای سه گانه و نهادهای حاکمیتی ارائه می دهد.


منبع:

1401/06/30
10:08:34
5.0 / 5
47
تگهای خبر: فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو