اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت صندوق اعتباری هنر است

اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت صندوق اعتباری هنر است

به گزارش جاوید شو، ایرنا- مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: با پیگیری های محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه فرهنگ و هنر، اولویت وزارت ارشاد تقویت صندوق اعتبار هنر است.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید مجید پوراحمد روز دوشنبه در جمع هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج گفت: در دولت مردمی سیزدهم یکی از شعار های مهم دولت کوشش برای تقویت، ترویج و توسعه فرهنگ و هنر است.
وی اضافه کرد: بمنظور کمک و حمایت حداکثری از هنرمندان این صندوق تقویت و سیاستگذاری های جدیدی انجام شده است.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر اشاره کرد: زمینه توانمندسازی هنرمندان فراهم می شود و گسترش عدالت فرهنگی به تحقق می پیوندد.
پوراحمد اظهار داشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیش از ۵۰ بار به استانهای مختلف کشور سفر کرده اند و خیلی از مشکلات هنرمندان را پیگیری کرده اند.
وی بیان کرد: توجه به اقتصاد اصحاب فرهنگ و هنر در دستور کار قرار دارد و ۲۱ طرح در این عرصه تعریف شده است.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: کسب و کارهای هنر در دوران کرونا یکی از مواردی بودند که بیشترین خسارات را متحمل شدند و تعطیلی خیلی از کسب و کارهای اصحاب فرهنگ و هنر را به دنبال داشت.
وی بیان کرد: نام صندوق به صندوق پشتیبانی از هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران و فعالان قرآن و عترت تغییر یافته و فعالان قرآن و عترت به این صندوق اضافه شدند.
پوراحمد اشاره کرد: یکی از چشم اندازه ای اصلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به منابع انسانی و تقویت منابع انسانی است که در این بین تمامی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استانها از میان فعالان فرهنگی و هنری استانها انتخاب شدند.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: بمنظور پشتیبانی از هنرمندان تفویض اختیار ها تا حد زیادی به مدیران کل استانها داده خواهد شد تا مشکلات از درون استان رفع شوند.
وی افزود: بیش از ۹۰ هزار نفر عضو صندوق هستند و از ۵۰ هزار نفر دیگر در صف انتظار، عضویت ۲۰ هزار نفر از آنها که مدارک شان تکمیل بود پذیرفته شد.
پوراحمد اشاره کرد: سطح خدمات این صندوق به هنرمندان در زمینه بیمه ای، تخفیفی، اقامتی، هتل ها و غیره افزوده خواهد شد و در آینده نزدیک هنرمندان خبرهای خوبی خواهند شنید.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: صندوق هنر روزانه بیش از هزار تماس دریافتی از طرف هنرمندان دارد و از پر تماس ترین مجموعه وزارت ارشاد است.
وی افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده نزدیک به کهگیلویه و بویراحمد سفر خواهدنمود و مشکلات موجود در استان احصا خواهد شد.
پور احمد عنوان کرد: افراد عضو این صندوق در استان تعداد شان اندک است.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ فقره تسهیلات بلاعوض و ضروری به هنرمندان این استان پرداخت می شود.

1401/06/01
09:39:03
5.0 / 5
406
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو