استاندار خراسان جنوبی:

دست رسانه ها در فعالیت و کار باز است

دست رسانه ها در فعالیت و کار باز است

به گزارش جاوید شو، استاندار خراسان جنوبی با اشاره به گلایه برخی رسانه ها نسبت به موانع اطلاع رسانی اظهار داشت: رسانه های استان در انتقال اطلاعات آزاد هستند و دست آنها در فعالیت و کار باز است.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، جواد قناعت روز پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه خراسان جنوبی که به مناسبت هفته خبرنگار در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۷ مرداد بخصوص شهیدان صارمی و ناصری اضافه کرد: این که برخی مدیران پاسخگو نیستند ناشی از غالب بودن تفکرات گذشته آنهاست و این قالب فکری باید بشکند.
وی تصریح کرد: لازم است فرهنگ جدیدی باب شود و مدیران و روابط عمومی های دستگاههای اجرایی ارتباط قوی تر با رسانه ها داشته باشند تا اقدامات دولت و دستگاههای اجرایی استان به درستی منعکس شود.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خبرنگاران با روایت درست و بیان دقیق حقایق و کارها، درحال جهاد تبیین هستند اظهار داشت: بدون تبیین حقایق، افکار عمومی در ظلمت و فضای غبارآلود باقی خواهد ماند و بدون شک دشمن از این فرصت سو استفاده خواهد نمود.
وی عنوان کرد: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب، اگر کسی بتواند حقایق را در چشم مردم تحریف کند در واقع اراده و بازوی مردم را به سمت گمراهی کشانده است.
قناعت ضمن اشاره به حدیث مولای متقیان علی (ع) که "خدا را در جهاد با جان و مال و زبان یاری کنید" اظهار داشت: جهاد با زبان در راه الهی در واقع همان جهاد تبیینی است که مقام معظم رهبری به آن تاکید فراوان دارند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون در شرایط ویژه ای قرار داریم که جنگ تفسیرها و روایت ها است اضافه کرد: اگر در این جنگ روایت ها، درست اقدام و تبیین نکنیم، همه چیز به نفع دشمن رقم می خورد و چنین می شود که افرادی مثل رئیسعلی دلواری یاغی و سرکش و گروهک های تروریستی افرادی مدافع انسانیت معرفی می گردند.
نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی به مقایسه جامعه رسانه در نظام جمهوری اسلامی و خبرنگاران و رسانه های غربی پرداخت و اظهار داشت: خبرنگاران ما با قلم هایی که می زنند و مواضعی که می گیرند، برپایه تعالیم دینی است بنابراین رسانه های ما به دنبال بیان حقاق و آشکارسازی درست رخدادها هستند اما خبرنگاران غربی برای فریب مردم و انحراف افکار عمومی تلاش می کنند.
وی خاطرنشان کرد: خبرنگار در نظام جمهوری اسلامی ساحت مقدس دارد اما در غرب، ابزاری برای کنترل کشورها و غارت اموال و دارایی های کشورهای مظلوم است.
قناعت اظهار داشت: سود و منفعت نظام سلطه با وجود خوی جهانخواری و رفتار غیرانسانی که دارد، در ناوهای هواپیمابر و سربازان و نیروهای نظامی نیست بلکه از رسانه هایی است که در اختیار دارد.
وی اضافه کرد: برخلاف آنچه در ظاهر دیده می شود که فضا آزاد است و هیچ کسی از زدن هیچ حرفی هراسی ندارد، حقیقت آن است که کارها در باطن بگونه ای مدیریت می شود که آنچه را تمایل دارند به مردم منتقل می کنند.
استاندار خراسان جنوبی بیان نمود: ما در نظام جمهوری اسلامی هیچ حرف محرمانه ای نداریم و آزادی بیان کامل وجود دارد بنابراین باید این فضا بگونه ای مدیریت شود که به سمت مصالح کشور و استان نه منافع فرد یا مجموعه ای خاص پیش برود.
وی به تلاقی هفته خبرنگار با دهه اول محرم اشاره نمود و اضافه کرد: حضرت زینب (س) با سخنان کوبنده خود در بارگاه یزید به تبیین حقایق کربلا پرداخت و نگذاشت یزیدیان آنگونه که می خواهند، رخداد کربلا را تفسیر کنند.
قناعت ضمن اشاره به تحمل فشارهای اقتصادی در ۴۳ سال قبل اظهار داشت: هم اکنون که کشور رو به پیشرفت است و به فصل خوشه چینی رسیده ایم، اگر درست اقدام نکنیم، دشمن از فرصت بهره برده و بهره کافی را می برد.
وی اضافه کرد: در این شرایط که امپراطوری رسانه ای غرب با فریب و نیرنگ درحال فضاسازی برای ناامیدکردن مردم است، وظیفه همه ما است که با روشنگری این اقدامات فریبکارانه را خنثی نماییم.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: در این شرایط می توانیم نقادی نماییم اما نباید اسمی از یاس و ناامیدی ببریم و درصورتیکه به سدی برخوردیم باید برای برداشتن آن تلاش نماییم.
وی اقدام دولت در انجام جراحی اقتصادی را یادآوری کرد و اظهار داشت: در حالیکه از سال ۹۲ مدام شاهد کاهش ارزش پول ملی بودیم اما در فروردین سال جاری این سرعت کاهش ارزش پول ملی متوقف گردید که نشان دهنده اقدامات خوب دولت و نتایج مثبت ریل گذاری های جدید است.
قناعت در ادامه به بررسی موارد مطرح شده در نشست با خبرنگاران پرداخت و اضافه کرد: بلافاصله بعد این جلسه در نشستی ویژه با حضور مدیران دستگاههای متولی به بررسی درخواست ها و مطالبات مطرح شده خواهیم پرداخت.
وی از برنامه پرداخت ۳۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ میلیون تومانی به خبرنگاران اطلاع داد و اظهار داشت: در جلسه ای با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مدیرکل دفتر امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ساختمان خانه مطبوعات استان آماده بهره برداری است اضافه کرد: با هماهنگی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل ورزش و جوانان، مقدمات استفاده خبرنگاران از استخرهای شنای شهرستان ها به صورت مجانی و به مدت یک سال فراهم می شود.
در این نشست که بیشتر از سه ساعت به طول انجامید و با حضور برخی مدیران دستگاههای اجرایی در رابطه با مطالبات رسانه ها همراه بود، ۲۰ نفر از اصحاب رسانه به عرضه مسایل و مشکلات حوزه رسانه ای استان پرداختند.

1401/05/20
21:21:20
5.0 / 5
176
تگهای خبر: برنامه , دستگاه , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو