هنرمند كارتونیست:

دیدار دولت‎ های گذشته با هنرمندان نمایشی بود

دیدار دولت‎ های گذشته با هنرمندان نمایشی بود

جاوید شو: هنرمند کارتونیست اظهار داشت: در دولت های گذشته روسای جمهور بصورت نمایشی فقط با چند هنرمند معروف ملاقات می کردند اما نشست امروز بصورت تخصصی انجام شد که می توان به رفع مشکلات جامعه هنری امیدوار بود.


بهمن عبدی کاریکاتوریست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلان اینکه شاید رییس جمهور تابحال برای دیدن کارهای مدرن به موزه هنرهای معاصر نرفته باشند گفـت: آیت الله ابراهیم رئیسی زمانی که تولیت آستان قدس بودند به خوشنویسی اهمیت می دادند، حضور ایشان در میان هنرمندان هنرهای تجسمی نشان دهنده علاقه و اهمیت دادن به هنر معاصر است.
وی اضافه کرد: رییس جمهور در این دیدار اظهار داشت که می توان از خاصیت هنر و ابعاد متوع هنرمندان استفاده بیشتری کرد و به وزیر فرهنگ سفارش کرد با هنرمندان هنرهای تجسمی نشست های بیشتری داشته باشند.


وی افزود: در دولت های گذشته روسای جمهور بصورت نمادین فقط با چند هنرمند ملاقات داشتند و از هنرمندان جهت شرکت در مراسمات افطاری دعوت می کردند اما نشست امروز بصورت تخصصی انجام شد.
عبدی با ابراز خرسندی از حضور رییس جمهور در جمع هنرمندان اذعان داشت: با توجه به این که مسائل پیچیده و بغرنج در کشور وجود دارد ما از آیت الله رئیسی برای حل مشکلات انتظاری نداریم بلکه باید مسائل از طرف وزیر فرهنگ پیگیری شود.
این کاریکاتوریست با اعلان اینکه پیش از انقلاب مشکلاتی برای هنرمندان وجود داشت که تعدادی از آنها پس از انقلاب حل شد اظهار داشت: اما مشکلات دیگری نیز افزوده شد، ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد. باید روسای فرهنگ و هنر بعد از تدوین اهداف و پیش فرض ها چشم اندازهای آینده را مد نظر قرار دهند.
عبدی اشاره کرد: یکبار برای همیشه متولیان امر با در نظر گرفتن همه جناح ها، قطب ها، ایده ها، اهداف و مسائل را بصورت کاربردی تدوین کنند تا با عوض شدن دولت ها مسئولان سلیقه ای عمل نکند و هزینه، انرژی و زمان را هدر نرود.
انتظار معجزه از رئیس جمهور نداریم
وی با اعلان اینکه از رییس جمهور انتظار معجزه نداریم اظهار داشت: همین که وی با هنرمندان ملاقات کردند و برای هنر اهمیت قائل شدند موجب می شود هنرمندان بیشتر فعالیت کنند. در نتیجه نفع هنرمندان بیشتر می شود. ما برای حل مشکلات شخصی خود انتظاری نداریم اگر چیزی می خواهیم برای رشته و افرادی است که برای رشته های هنری کار می کنند تا اقتصاد هنر شکل حرفه ای بگیرد.
این هنرمند هنرهای تجسمی اشاره کرد: چند نفر از هنرمندان درباب ایجاد موزه، اقتصاد هنر و آموزش نکاتی را به رییس جمهور پیشنهاد دادند.
عبدی اظهار داشت: ما برای امرا معاش خود ناگزیر هستیم کار دیگری را بعنوان شغل دوم برگزینیم و وقتی هنرجویان می بینند ما پس از سی یا چهل سال نتوانسته ایم از شغل مورد علاقه خود درآمد کافی داشته باشیم این رشته را کنار می گذارند و به دنبال حرفه ای با درآمد بهتری می روند.
منبع:

1400/11/20
22:18:06
5.0 / 5
417
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو