۱۰ ماه بعد رعد و برق هنوز آماده پخش نیست

۱۰ ماه بعد رعد و برق هنوز آماده پخش نیست

به گزارش جاوید شو در حالیکه سریال «رعد و برق» ساخته بهروز افخمی قرار بود فروردین ماه سال جاری روانه آنتن شبکه ۵ شود، تهیه کننده این سریال از آماده شدن ۱۵ قسمت این مجموعه ۳۰ قسمتی و تدوین ادامه آن تا ماه آینده خبر می دهد.


به گزارش خبرنگار تلویزیون ایرنا، سریال رعد و برق ساخته بهروز افخمی قرار بود سریال مناسبتی تلویزیون برای ماه رمضان سال ۱۴۰۰ باشد و بعد از پخش یک قسمت از آنتن شبکه ۵ کنار گذاشته شد. نکته اینجاست که حالا و با نزدیک شدن به ماه رمضان سال ۱۴۰۱ این مجموعه هنوز آماده پخش نشده است.
داود هاشمی تهیه کننده رعد و برق در گفتگو با ایرنا عنوان کرد: هم اکنون در مراحل انجام تدوین و جلوه های ویژه این سریال هستیم. ۱۵ قسمت از این سریال آماده شده و مشغول آماده سازی ۱۵ قسمت بعدی هستیم.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا سریال از شبکه پنج پخش می شود؟ اظهار داشت: تشخیص اینکه سریال از کدام شبکه پخش شود با سیمافیلم است. امکان دارد با عنایت به نقطه نظر آقای افخمی از شبکه دیگری پخش شود. کارگردان سریال نگران کیفیت کار است. چون همه تصاویر را باکیفیت «فورکی» (۴k) گرفته است و هیچ شبکه ای امکان پخش «فورکی» (۴k) را ندارد. ولی دنبال شبکه ای هستیم که بتواند سریال را باکیفیت فول اچ دی یا اچ دی با بهترین کیفیت پخش کند. پخش سریال باکیفیت بالا به نفع پروژه است. باید ببینیم دوستان سیما فیلم و تلویزیون چه تصمیمی می گیرند. ما تابع تصمیم دوستان هستیم.
هاشمی با بیان اینکه هیچگاه نباید کیفیت را فدای پخش از یک شبکه نماییم، اضافه کرد: این برنامه را به سفارش تلویزیون ساختیم و تحویل تلویزیون می دهیم. طبیعی است که آقای افخمی نگران نحوه پخش سریال باشد. چون برای کارش زحمت کشیده است.
شاید ۴۵ روز دیگر آماده شود
وی در پاسخ به این سؤال که پیشبینی شما درباره زمان اتمام تولید چیست؟ اظهار داشت: تلاش می نماییم هر سه روز یک مرتبه یک قسمت از سریال را آماده نماییم و در ۴۵ روز آینده ۱۵ قسمت باقیمانده را به اتمام برسانیم. زمان پخش در اختیار ما نیست؛ ولی تلویزیون از اسفندماه می تواند پخش را آغاز کند.
با تهیه کننده این سوال را مطرح کردیم که چرا تلویزیون سریال ساخته نشده را در جدول پخش قرار داده است که پاسخ داد: برای ساخت این سریال در مرحله جلوه های ویژه مشکل پیدا کردیم. تاکنون هیچ سریالی با فرمت «فورکی» ساخته نشده است. من و آقای افخمی فکر نمی کردیم حجم جلوه های ویژه رعد و برق این قدر زمان بر و زیاد باشد. چندین بار کپی کردیم و اصلاح رنگ و گرفتن خروجی خیلی زمان برد. کیفیت بالای تصاویر این امکان را ایجاد کرد که دست کارگردان باز باشد و امکان زوم و تغییر و تحول داشته باشد. به هر حال این اتفاق افتاده و عوامل از قصد تاخیر نکردند.
وی اضافه کرد: اگر سریال در کنداکتور رمضان ۱۴۰۰ قرار می گرفت با چند روز تاخیر می شد آماده اش نماییم. در این صورت تولید عجله ای می شد و مجبور بودیم بخشی از جلوه های ویژه را کنار بگذاریم یا کوتاه نماییم. هم اکنون چون زمان پخش معلوم نیست آقای افخمی سر حوصله کار کرد و نظرش تأمین شد. دغدغه های بهروز افخمی فنی است. او می خواهد سریالش از شبکه ای پخش شود که کیفیتش حفظ شود. اگر تلویزیون این شرایط را فراهم آورد به نفع خودش است. چون سریال باکیفیت پخش می شود. چرا باید سریال را در یک شبکه بی کیفیت پخش کنیم؟ آقای افخمی دغدغه اش را گفته که به نظر من درست است.
هاشمی در پاسخ به ادعای یکی از عوامل سیمافیلم که تولید سریال به شبکه ۵ واگذار شده است؟ توضیح داد: همه سریال ها طرف قراردادشان سیمافیلم است. شاید یک شبکه ای بر تولید سریال نظارت کند. ولی طرف حساب قراردادی ما سیمافیلم است. قرارداد ما با مدیر سیما فیلم است. دوستان ما در شبکه ۵ در طول پروژه حمایت و پشتیبانی کردند. ولی رعد و برق سریال سخت و طاقت فرسایی است و این نکته را وقتی سریال پخش بشود دوستان می بینند.
به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، فروردین ماه سال جاری روابط عمومی شبکه پنج سیما در اطلاعیه ای از مخاطبان سریال رعد و برق عذرخواهی نمود و نوشت: شب گذشته مجموعه ماه رمضانی رعد و برق به علل فنی به پخش تلویزیونی نرسید و شبکه پنج سیما بنابراین از مخاطبان همراه، همیشگی و محترم خود عذرخواهی می کند. اما این نرسیدن فقط محدود به شب دوم نشد و قسمت های بعدی هم آنتن نرسید.
حتی اگر در خوشبینانه ترین حالت تا اسفندماه سریال رعد و برق روانه آنتن شود، باز هم حدود دو سال و ده ماه از سوژه داستانی اصلی آن گذشته است. سیل ویرانگر جنوب و غرب ایران که اوایل سال ۹۸ رخ داد، هم اکنون تبدیل به یک مبحث کهنه و قدیمی شده است.
با اعلام خبر نرسیدن سریال رعد و برق افکار عمومی با کلی سوال بی پاسخ مواجه گشتند. اصلی ترین سوال این است که چرا مدیران سیما بر روند تولید اثر، نظارت نداشتند تا سریال سر موقع به آنتن برسد؟ چرا بعد از گذشت حدود ده ماه هنوز تکلیف این سریال مشخص نشده است؟

1400/11/02
23:38:46
5.0 / 5
469
تگهای خبر: برنامه , كیفیت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو