2 فیلم ایرانی در دو جشنواره ایتالیایی

2 فیلم ایرانی در دو جشنواره ایتالیایی

جاوید شو: جشنواره های بین المللی ایسکیا گلوبال و کورت ویژن که هر دو در کشور ایتالیا برپا می شوند در این دوره از برگزاری خود، هر کدام میزبان یک فیلم «رآی» و «ودا» هستند.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم کوتاه رآی به کارگردانی سپیده برنجی به بخش رسمی آثار کوتاه داستانی نوزدهمین دوره جشنواره جهانی «ایسکیا گلوبال» در ایتالیا راه پیدا کرد. این جشنواره از ۲۷ تیرماه شروع به کار می کند.

جشنواره جهانی «ایسکیا گلوبال» با هدف اعطای جایزه هنری به آثار درون مرزی و بین المللی که بر ارزش سینمای ایتالیا و سینما خارج از مرزهای ایتالیا افزوده اند، شروع به کار کرد. آثار این جشنواره به معرفی جغرافیای جهان خود، و واقعیت انسانی، تاریخی و اجتماعیِ زنده در آن می پردازند. مخاطب سینما می تواند بطور مستقیم با فرهنگ، سنت و زیبایی های جامعه بوسیله این آثار ارتباط حسی مستقیم برقرار کند.

در رآی به کارگردانی سپیده برنجی، رایا و دوستانش در مدرسه آشوب به پا می کنند. در همین حال، رایا با وجدان خود دست و پنجه نرم می کند و می کوشد خود و ارزش هایش را در پدر و مادرش پیدا کند. رایا که ایمان دارد همیشه چاره ای وجود دارد، می خواهد در مقابل مانعی که مقابلش قد علم کرده، دست به انتخاب بزند. آیا باید دست به دامن جادو شود یا با این موانع چشم در چشم شود؟

نخستین حضور جهانی رآی در بخش مسابقه شصتمین دوره جشنواره فیلم زلین بود و در بخش مسابقه جشنواره های شاخصی همچون چهل و نهمین دوره جشنواره دانشجویی «Sehsüchte» در آلمان، سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم های کودک و نوجوان «اله کینو» در لهستان، و بیست و پنجمین دوره جشنواره «اشلینگل» در آلمان، بیست و دومین دوره جشنواره زنان سئول در کره جنوبی به نمایش درآمده است.

از دیگر اهداف جشنواره «ایسکیا گلوبال» واکاوی، تجزیه و تحلیل سینمای بین الملل در رابطه با پدیده ی گردشگری در سینما است.

رایا قاسم زاده، پیمان نعیمی، دلارام فتحی، نیلوفر صدری، باران رستگار، ری را آزادی بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

پخش بین المللی رآی برعهده «شمید فیلم» است.

نوزدهمین دوره جشنواره بین المللی «ایسکیا گلوبال» «Ischia Global Film Festival» در این دوره به سبب پاندمی کرونا از ۲۷ تیر تا سوم مرداد (۲۵-۱۸ ژوئیه) بصورت مجازی انجام می شود.

فیلم کوتاه «ودا» به بخش رقابتی جشنواره ایتالیایی راه پیدا کرد

همچنین دهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه کورت ویژن ایتالیا در این دوره از برگزاری میزبان فیلم کوتاه ودا به کارگردانی داریوش جعفری از ایران است.

فیلم کوتاه ودا به نویسندگی و کارگردانی داریوش جعفری، در نخستین حضور جهانی خود در دهمین جشنواره بین المللی کوتاه کورت ویژن، در بخش مریدیانی که امسال اختصاص به فیلم های ایرانی دارد، پذیرفته شد.

این جشنواره در شهر ساحلی گائتا واقع در شهر لاتزیو ایتالیا از تاریخ ۱۸ تا ۲۵ سپتامبر مصادف با ۲۷ شهریور تا ۳ مهر برگزار می شود.

فیلم کوتاه ودا با بازی محمدحسین لطیفی در یک روز بصورت پلان سکانس در یک روز فیلمبرداری شده است. حمیدرضا نعیمی، نازنین کیوانی، مریم بوبانی، آویشن بیکایی، امین زارع، علیرضا درویش نژاد، نیلوفر بیرامی و کارن علیزاده، دیگر بازیگران این فیلم هستند.
منبع:

1400/04/24
12:10:20
5.0 / 5
972
تگهای خبر: جشنواره , زیبایی , فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو