آغاز طرح گردشگری تهران با تو در روز تهران

آغاز طرح گردشگری تهران با تو در روز تهران

جاوید شو: تورهای ویژه دانش آموزی تهران با تو به همت شركت تهران گشت ارغوانی همزمان با روز تهران ۱۴ مهر كار خویش را آغاز می كند.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، علی اصغر امیر موسوی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شركت تهران گشت ارغوانی وابسته به سازمان فرهنگی هنری و شهرداری تهران در مورد تورهای یك روزه و نیم روزه «تهران با تو» اظهار داشت: حدود ۱۰ سال پیش برنامه تهرانگردی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افتتاح شد. این تورها به صورت پراكنده فعالیت می كردند. اما طرح گردشگری «تهران با تو» یك پروژه جدید ویژه دانش آموزان است كه به دنبال امضای تفاهم نامه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران فعالیت خویش را همزمان با هفته تهران آغاز می كند.
وی اضافه كرد: مخاطب طرح گردشگری «تهران با تو» در اولین مرحله آموزش و پروش است. در این تورها دانش آموزان در تمامی مقاطع از مدرسه های دولتی و غیر دولتی می توانند با تخفیف از بسته های متفاوت تهرانگردی استفاده كنند. البته مخاطبان غیر دانش آموزی هم می توانند با رجوع به سایت از تورهای دیگر تهرانگردی استفاده كنند.
موسوی در توضیح تخفیف ها و انواع تورها اظهار داشت: بخشی از خدمات این تورها مجانی است و بخشی از آن با تخفیف های ۵۰ تا ۶۰ درصدی همراه می باشد. در این برنامه توجه به یك سفر ایمن از مهم ترین اهداف است و بنابراین برای انتخاب راننده و وسیله نقلیه شرایط استانداردی در نظر گرفته شده است. همینطور برای هر گروه سنی یك بسته متفاوت تهرانگردی طراحی شده است. این تورها با مبحث های مختلفی و با عنوان هایی همچون؛ باستان شناسی، تاریخ سینما، شهر زیست پذیر، ری گردی و... نام گذاری شده است. تورهای دانش آموزی «تهران با تو» با حضور راهنمایان متخصصی برگزار می گردد كه با نگاه دانش آموزی آشنا هستند و می توانند به خوبی دانش آموزان را با تاریخ تهران آشنا كنند. برای این تورها ۲۷ مسیر طراحی شده است كه قیمت آن ها از ۲۲تا ۴۴هزار تومان است.
مدیر عامل شركت تهران گشت ارغوانی اضافه كرد: در سال های گذشته شهرداری تهران تورهای تهرانگردی در نوروز را با عنوان هایی همچون؛ «مهمان تهران» و « تهرانگردی» با استفاده از معاونت اجتماعی شهرداری تهران برگزار می كرد. اما این برنامه برای جمعیت تهران كفایت نمی كند و نیازمند این است كه در طول سال صورت گیرد. در همین راستا این اتفاق را با جامعه مخاطب دانش آموزان آغاز كردیم.
موسوی در انتها هدف اصلی تورهای تهرانگردی را ارتقای اطلاعات خانواده های تهرانی از فرهنگ و تاریخ تهران دانست و اظهار داشت: اطلاعات تورهای دانش آموزی با استفاده از فرهنگ سراها به مدارس مناطق منتقل می گردد و مدرسه ها با ارتباط با مدیریت فرهنگی هنری هر منطق می توانند برای ثبت نام در این برنامه ثبت نام كنند. همینطور مخاطبان می توانند با رجوع به آدرس اینترنتی tehranbato.farhangsara.ir از جزئیات تورها آگاه شوند.

1397/07/17
13:05:09
0.0 / 5
4667
تگهای خبر: برنامه , فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو