نقش دعا در زندگی انسان موضوع كنگره امام سجاد(ع)

نقش دعا در زندگی انسان موضوع كنگره امام سجاد(ع)

جاوید شو: دبیر اجرائی یازدهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از انتشار فراخوان این کنگره با موضوع «نقش دعا در زندگی انسان» آگاهی داد.به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام احمد پهلوانی اظهار داشت: موضوع کنگره امسال متناسب با مسایل روز جامعه بوده و با محور قرار دادن دو مساله سلامت و بیماری، نگاه ادعیه صادر شده از زبان اهل بیت(ع) و خصوصاً صحیفه سجادیه را نسبت به این دو مولفه مورد توجه قرار داده است.

وی با اشاره به روند ارسال و انتشار مقالات اضافه کرد: در سالهای قبل مقالات برتر در قالب کتاب منتشر می شد اما امسال هر مقاله برگزیده در نشریه علمی تخصصی منتشر خواهد شد که امتیازات بیشتری را برای اساتید و دانشجویان به همراه دارد؛ ضمن اینکه دبیرخانه کنگره از اساتید مختلفی برای نگارش مقاله دعوت به عمل آورده است و صاحب نظران بصورت اختصاصی برای این کنگره دست به قلم می شوند که البته این آثار به جز مجموعه مواردی است که از طرف سایر پژوهشگران و علاقه مندان به دبیرخانه ارسال می شود.

پهلوانی اضافه کرد: محورهای کنگره شامل موارد مختلفی همچون نقش دعا بر سلامت اخلاقی جامعه از دید امام سجاد (ع)، بررسی نقش دعا در کاهش لطمه های اجتماعی از منظر امام سجاد (ع)، بررسی تاثیر دعا در امیدبخشی و بهبودی بیماریهای جسمی باتوجه به ادعیه صحیفه سجادیه و نقش دعا در رفع مشکلات از منظر آموزه های امام سجاد (ع) با تاکید بر دعای هفتم صحیفه سجادیه است.

وی مهلت دریافت آثار به این کنگره ۳۱مردادماه امسال همزمان با روز جهانی مساجد اعلام نمود و اضافه کرد: به ۱۲ مقاله برتر کنگره هدیه نقدی اعطا می شود.

پهلوانی با تاکید بر اینکه برنامه ها و کارهای کنگره بین المللی امام سجاد(ع) منحصر به بازه زمانی خاصی در طول سال نیست، افزود: کنگره در روزهای دیگر و بصورت مستمر در طول سال با همکاری موسسه اندیشه های اسلامی سجادیه و همین طور مجموعه های بین المللی نظیر مجمع جهانی اهل بیت(ع) و جامعه المصطفی(ص) العالمیه برنامه ها و کارهای مختلفی را در سطح داخل و خارج از کشور اجرا می کند که همچون آنها می توان به انتشار کتاب، کارهای خیریه و پشتیبانی از نیازمندان اشاره نمود.

وی اضافه کرد: با پشتیبانی علمی که امسال خصوصاً با همکاری مرکز تخصصی صحیفه سجادیه برخوردار شدیم، تولید محتوا برای گروه های سنی مختلف در دست اقدام قرار گرفته است به شکلی که برای مثال در عرصه تولید محتوا در گروه سنی کودک «شعر» و برای گروه سنی نوجوان قالب «داستان» در نظر گرفته شده است.

دبیر اجرائی یازدهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) افزود: آزاد شدن ۴۰ زندانی در ایام پایانی اسفند سال گذشته، رسیدگی به نیازمندان، برگزاری دوره های تخصصی آموزشی و اعزام مبلغ به همت مرکز نیکوکاری امام سجاد(ع) همچون این اتفاقات است که با همکاری ستاد هماهنگی کانون های مساجد در سطح کشور برگزار می گردد.

وی افزود: امروز محور برگزاری و مشارکت در کنگره منحصرا به استان هرمزگان اختصاص نداشته و استان های دیگر نیز به می توانند در این حوزه فعالیت کنند و در قالب نشست های صحیفه خوانی، مباحث مربوط به تولید محتوا فعالیت داشته باشند.

براساس اعلام ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، علاقه مندان برای برقراری ارتباط با دبیرخانه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) می توانند با پست الکترونیکی به آدرس i.s.jj۱۴۰۰@gmail.com در تماس باشند.منبع:

1400/01/18
11:45:57
5.0 / 5
1067
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو