دستگیری فروشندگان مقالات علمی در تهران

دستگیری فروشندگان مقالات علمی در تهران

جاوید شو: رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری سه متهم که مبادرت به فروش آثار و مقالات علمی در فضای مجازی کرده بودند، آگاهی داد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی در جریان دستگیری این افراد با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مدتی قبل یکی از مولفین و محققین کشورمان که دارای تعداد فراوانی اثر و مقاله علمی بود، به پلیس فتا مراجعه اعلام نمود که فرد یا افرادی بدون اذن و اجازه او مبادرت به فروش تحقیقات و آثار علمی وی در فضای مجازی کرده و در ازای آن مبالغی را از افراد مختلف دریافت کرده اند.
وی با اعلان اینکه این اقدام سبب جریحه دار شدن اعتبار و حیثیت علمی شاکی شده بود، اظهار داشت: تحقیقات ماموران پلیس شروع شده و در جریان آن مشخص شد که چند کانال و صفحه در فضای مجازی که حدود ۴۰۰ هزار دنبال کننده داشتند مبادرت به درج آگهی فروش آثار علمی شاکی کرده و بعد از دریافت مبلغ، آن اثر را به نام خریدار در اختیارش قرار می دهند.
وی با اعلان اینکه ماموران پلیس فتا با بهره گیری از شیوه ها و شگرد پلیسی مخفیگاه این افراد را در جنوب تهران شناسایی نمودند، اظهار داشت: بعد از هماهنگی با مقام قضایی مجوز عملیات ستاندن شده و ماموران با حضور در محل سه نفر از مدیران این کانال ها را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.
بگفته گودرزی، متهمان دستگیر شده تحت بازجویی قرارگرفته و در جریان آن به جرم خود اعتراف کردند، اظهار داشت: متهمان با سوءاستفاده از نتایج تحقیقات و آثار علمی شاکی اهتمام در کسب درآمد داشتند که دستگیر شدند.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ اضافه کرد: افراد دستگیر شده بعد از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.
منبع:

1400/01/16
11:28:16
5.0 / 5
1015
تگهای خبر: فضای مجازی
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو