مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران خبر داد:

عرضه تسهیلات تا ۵۰۰ میلیون تومان به آموزشگاه های صدمه دیده از كرونا

عرضه تسهیلات تا ۵۰۰ میلیون تومان به آموزشگاه های صدمه دیده از كرونا

به گزارش جاوید شو مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اظهار داشت: به منظور پشتیبانی از هنرمندان و آموزشگاه های هنری صدمه دیده از کرونا، تسهیلات ۱۰ تا ۵۰۰ میلیون تومانی اعطا می شود.احد جاودانی روز جمعه در حاشیه آئین اختتامیه اولین همایش نمایش هنرجویی نهال به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با عنایت به شرایط کرونایی حاکم در کشور و کاهش فعالیت آموزشگاه های هنری و هنرمندان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با ورود جدی به مبحث بیمه هنرمندان، کوشش کرد تا زمینه پشتیبانی از این قشر از جامعه را فراهم آورد.

وی اضافه کرد: در شرایطی که خیلی از بخش های فرهنگی هنری جامعه تحت تاثیر شیوع کرونا تعطیل شده، سعی شده تا با در نظر گرفتن تسهیلات ویژه در طرح های مختلف نظیر کارا و توسعه، از هنرمندان و صنوف فرهنگی هنری حمایت نماییم.

جاودانی میزان تسهیلات را بسته به درخواست هنرمند و آموزشگاه ها از ۱۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان اعلام نمود و اضافه کرد: با کاهش میزان همه گیری ویروس کرونا و کاهش اثرگذاری بیماری، فعالیت آموزشگاه ها و هنرمندان مجدد از سرگرفته و صدمه پذیری حوزه فرهنگ و هنر کمتر شود.

وی ضمن اشاره به برگزاری اولین همایش نمایش هنرجویی نهال در استان تهران عنوان کرد: بنابر تصمیمات اتخاذ شده و به منظور تداوم این گونه همایش ها و رخدادهای حوزه هنر، دبیرخانه دائمی این همایش در شهرستان پاکدشت که میزبانی اختتامیه اولین دوره این همایش را بر عهده داشت، مستقر شد تا زمینه شناسایی استعدادهای برتر در حوزه نمایش فراهم گردد.

نخستین همایش نمایش هنرجویی «نهال» ویژه آموزشگاه های آزاد هنرهای نمایشی استان تهران از دهم تا ۱۴ اسفندماه در پردیس تئاتر تهران برگزار و آئین اختتامیه آن در کانون شهدای پاکدشت اجرا شد.منبع:

1399/12/15
12:38:13
0.0 / 5
999
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو