پویانمایی قدم یازدهم در جشنواره فیلم كودكان پراونس

پویانمایی قدم یازدهم در جشنواره فیلم كودكان پراونس

جاوید شو: پویانمایی «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی نیا در بخش غیررقابتی دوازدهمین جشنواره فیلم کودکان پراونس آمریکا به نمایش در خواهد آمد.به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انیمیشن قدم یازدهم از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون است که در ادامه ی حضورهای بین المللی خود در جشنواره فیلم کودکان پراونس، به معرض نمایش گذاشته می شود.

پیش تر نیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با انیمیشن ماهی گیر و بهار، ساخته سیدحسن سلطانی نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم انیمیشن از دید تماشاگران و بهترین انیمیشن ویژه هیات داوران از یازدهمین جشنواره فیلم کودکان پراونس در سال ۲۰۲۰ بود.

جشنواره پراونس، از سال ۲۰۰۹ تاسیس شده است و هر ساله به مدت ۱۰ روز با نمایش فیلم های کودک و نوجوان از سراسر دنیا، برگزاری کارگاه های فیلم سازی و دیگر کارهای فرهنگی رایگان، همراه با جلسه های پرسش و پاسخ که به تعمیق تجربه تماشای فیلم، پرورش و مهارت های تفکر انتقادی در طول جشنواره می انجامد، فرصتی برای فیلمسازان جوان فراهم آورده است تا سرگرمی و چالش هایی را که در پروسه خلاقیت با آنها روبرو هستند با یکدیگر به اشتراک گذارند.

بر همین اساس به سبب شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا، برگزاری جشنواره های مختلف در جهان یا منتفی شده است، یا به صورت محدود در چند بخش و به شکل مجازی برگزار می گردد.

دوازدهمین جشنواره فیلم کودکان پراونس نیز برای حفظ سلامتی کودکان و نوجوانان این ایالت از ۲۴ بهمن تا ۳ اسفند سال ۱۳۹۹ (۱۲ تا ۲۱ فوریه ۲۰۲۱) در ایالت رد آیلند آمریکا به صورت مجازی برگزار می گردد.

به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، انیمشین ۱۰ دقیقه و ۵۰ ثانیه ای قدم یازدهم ساخته مریم کشکولی نیا انیماتور، مدرس دانشگاه، کارگردان و رئیس هیات مدیره آسیفای ایران است که فیلمنامه آن برمبنای داستانی به همین نام از سوسن طاقدیس نوشته شده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: در یک باغ وحش بزرگ یک بچه شیر کوچولو به دنیا آمد. وی در کنار مادرش در یک قفس هرروز بزرگتر می شد و با میله های قفس بازی می کرد. طول قفس برای شیرکوچولو فقط ده قدم بود، بدین سبب بعد از رسیدن به انتهای قفس او برمی گشت و به طرف دیگر می رفت.

یک روز اتفاق جالبی افتاد. نگهبان قفس یادش رفت در قفس را ببندد و شیرکوچولو از قفس بیرون رفت. اما او عادت داشت فقط ده قدم مستقیم برود. اگر او قدم یازدهم را برمی داشت می توانست آزادی خودرا به دست آورد و همه جهان را ببیند، اما…منبع:

1399/11/24
19:01:24
0.0 / 5
924
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو