وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :

سینما در روح و رگ مردم ایران جاری است

سینما در روح و رگ مردم ایران جاری است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: امسال با وجود شرایط سخت تولید و اکران، بیش از 50 اثر تولید شدند که شاهد اکران 16 اثر در جشنواره بودیم. این امر حکایت از آن دارد که سینما در روح و رگ و خون مردم ایران جاری است.به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، عصر امروز چهارشنبه ۲۲ بهمن ماه آیین اختتامیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حضور تعدادی از هنرمندان و مدیران سینمایی در برج میلاد تهران انجام شد.

سیدعباس صالحی در قسمتی از این مراسم به ایراد سخنانی کوتاه پرداخت و اظهار داشت: سینما گرچه پدیده مدرنی در ایران است، اما به سرعت جای خودرا در فرهنگ ایرانی باز کرد. ما تجربه جنگ را داشتیم و سینمای ایران که تازه به خود آمده بود در سالهای آغازین جنگ با سالی بیست اثر کار خودرا شروع کرد، اما در انتهای جنگ با تولید ۵۰ فیلم در سال از آن دوران عبور کردیم.

وی افزود: امسال هم شرایط شیوع ویروس کرونا را داریم که با وجود شرایط سخت تولید و اکران، بیش از ۵۰ اثر تولید شدند که اکران ۱۶ اثر را در جشنواره امسال شاهد بودیم. این امر حکایت از آن دارد که سینما در روح و رگ و خون مردم ایران جاری است.

از هنرمندان و عوامل برگزارکننده جشنواره ممنونم که چراغ سینمای ایران را روشن نگاه داشتند.

به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، جشنواره فیلم فجر هرساله و همزمان با دیگر جشن های پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه میزبان علاقه مندان هنر سینماست. این جشنواره که از سال ۱۳۶۱ کار خودرا شروع کرد تا سال ۱۳۷۴ محل رقابت تولیدات سینمای ایران بود؛ اما از آن پس به صورت بین المللی برگزار می گردد و در بخش بین الملل بر بررسی فیلم هایی از سینمای جهان خصوصاً خاورمیانه، آسیای مرکزی، قفقاز و آناتولی و آثار ملهم از آموزه های راستین پیامبران الهی، پیام صلح و دوستی تمرکزی ویژه دارد. بخش بین الملل جشنواره از دوره سی وسوم (سال ۹۳) از بخش ملی جدا شد و در اردیبهشت هر سال میزبان فیلمسازان مطرح جهانی است.

شرکت کنندگان جشنواره فیلم فجر در بخش رقابتی اصلی؛ سودای سیمرغ برای دریافت سیمرغ بلورین با هم رقابت می کنند. طی سالیان اخیر مسابقه های سینمای مستند، فیلم کوتاه و مسابقه مواد تبلیغاتی و اطلاع رسانی نیز به بخش های سینمای ایران اضافه شده است.

سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در چهل ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران (بهمن ۱۳۹۹)، به دبیری سید محمدمهدی طباطبایی نژاد اجرا شد. فیلم های سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر در ۷۰ سینما در ۳۰ استان و ۵ منطقه آزاد به نمایش آمد. امسال نیمی از آثار جشنواره فیلم اولی بودند. همین طور نشست های خبری پس از این رویداد سینمایی در فضای مجازی و هم به صورت زنده پخش با حضور تعدادی از اصحاب رسانه اجرا شد. جشنواره امسال تحت تاثیر همه گیری کرونا و با تاکید بر شیوه نامه های بهداشتی تجربه ای جدید را پشت سر گذاشت.


1399/11/23
13:17:04
0.0 / 5
1015
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو