جزئیات برگزاری آیین اختتامیه سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر

جزئیات برگزاری آیین اختتامیه سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر

جاوید شو: آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان بخش های رقابتی سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر امروز دوشنبه 20 بهمن ماه در تالار وحدت انجام می شود. بنا به تاکید مسئولان، این مراسم با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و نکوداشت مقام شهید دانشمند هسته ای کشور محسن فخری زاده همراه خواهد بود.به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا مراسم اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر امروز دوشنبه ۲۰ بهمن ماه با اجرای نیما کرمی در تالار وحدت تهران انجام خواهد شد. در این مراسم با حضور خانواده شهید محسن فخری زاده از مقام شامخ این شهید توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر به عمل خواهد آمد.

همچنین در این مراسم بزرگداشت بهرام ابراهیمی، همایون علی آبادی، اختر تاجیک و جمشید داورپناه از هنرمندان پیشکسوت تئاتر انجام می شود.

اختتامیه سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر از تلویزیون تئاتر ایران و پلت فرم روبیکا به صورت زنده پخش خواهد شد. در این مراسم همین طور بخش های تصویری از پیش طراحی شده توسط ستاد برگزاری جشنواره محورهای اصلی اختتامیه را تشکیل خواهد داد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و همین طور در نظر گرفتن سلامت هنرمندان، میهمانان و اصحاب رسانه این مراسم با محدودیت تعداد حاضران همراه خواهد بود. میهمانان مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر فجر به نامزدها، هنرمندان برگزیده و مدیران محدود خواهد بود.جشنواره تئاتر فجر بعنوان مهم ترین رویداد رقابتی و جشنواره ای در عرصه هنر تئاتر و بازتاب آینه تمام نمای هنر انقلاب در روزهای یوم الله دهه فجر امسال (۱۳۹۹) در شرایطی سی ونهمین دوره خودرا با دبیری حسین مسافرآستانه پشت سر گذاشت که همه گیری ویروس کرونا و گسترش آن در کشور برگزاری جشنواره ها و کارهای هنری خصوصاً در عرصه تئاتر را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

تعطیلی کارهای نمایشی خصوصاً تماشاخانه ها و سالن های میزبان آثار نمایشی از یک سو و ازسوی دیگر برگزاری بخش اعظم این رویداد بعنوان مهم ترین رویداد عرصه تئاتر کشور در بستر فضای مجازی، خاصیت های این دوره جشنواره را متمایزتر از ادوار دیگر ساخت.

همچنین دو محور «رادیوتئاتر» و «فیلم تئاتر» بعنوان دو بستر متفاوت تولید آثار نمایشی و ارائه آن به مخاطبان برای اولین بار بعنوان بخش های اصلی و استوانه این جشنواره تعریف شد.

همچنین با بیان سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بازگشایی مجدد تالارهای نمایشی از شروع بهمن ماه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ظرفیت محدود و حداکثر ۵۰ درصدی نمایش ها، سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر را به یکی از معدود رویداد عرصه هنری کشور در قالب جشنواره های هنری فجر بدل ساخت که به شکل محدود میزبان مخاطبان بود.

در کنار دو بخش مورد اشاره (رادیوتئاتر و فیلم تئاتر) بعنوان دو ستون اصلی جشنواره تئاتر فجر در گام سی ونهم؛ اختصاص بخش «سرباز انقلاب» به مناسبت اولین سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ترور ناجوانمردانه شهید محسن فخری زاده موجب شد که این رویداد پس از مدت ها یکی از اصلی ترین خاصیت های محتوایی خودرا بر حوزه تئاتر مقاومت و دفاع مقدس بعنوان یکی از اصلی ترین بن مایه های گفتمان فرهنگی انقلاب قرار دهد.

از دیگر بخش های این دوره از جشنواره می توان به بخش «نمایش های میدانی و خیابانی»، «بخش دیگر گونه های اجرا»، «بخش رقابتی آثار صحنه ای»، «بخش رقابتی برگزیدگان جشنواره های استانی» و «بخش رقابتی نمایشنامه نویسی» اشاره نمود.منبع:

1399/11/20
13:40:45
0.0 / 5
937
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو