رئیس دانشگاه علامه مطرح كرد

انتشار 2461 مقاله در زمینه های روانشناسی و علوم تربیتی

انتشار 2461 مقاله در زمینه های روانشناسی و علوم تربیتی

به گزارش جاوید شو رئیس دانشگاه علامه طباطبایی اظهار نمود: دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی این دانشگاه از نظر تولید مقاله های داخلی در میان تمام دانشکده های این دانشگاه رتبه‌ی اول را کسب کرده است و اعضای هیئت علمی آن دو هزار و ۴۶۱ مقاله‌ی پژوهشی منتشر نموده اند.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در ادامه حضور سالانه خود در دانشکده ها برای دیدار، تبادل نظر و گفت و گو با اعضای هیئت علمی با حضور در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی با استادان این دانشکده به دو صورت حضوری و مجازی دیدار و گفت و گو کرد.
دکتر سلیمی در ابتدای این نشست اظهار داشت: برگزاری این نشست های دوره ای سبب تقویت روح جمعی و خلق ذهنیتی امن برای اعضای دانشکده ها می شود. همینطور بررسی نقاط قوت و مرتفع ساختن نقاط ضعف دانشکده ها انگیزه و هدف دیگر این نشست ها است.
وی افزود: این دانشکده در گذشته از لحاظ مکانی و تعداد اعضای هیئت علمی وضعیت اورژانسی داشت. نسبت استاد به دانشجو حدود ۱ به ۴۲ بود و معدل ارزشیابی استادان هم قابل قبول نبود. همینطور آمار پژوهشی استادان هم مستند نبود.
رئیس دانشگاه علامه بیان نمود: هم اکنون ساختمان این دانشکده دارای استاندارهای لازم است. کلاس های آموزشی، اتاق های اعضای هیئت علمی، سالن آمفی تئاتر و... همگی به خوبی شکل گرفته اند.
سلیمی ضمن اشاره به اینکه در دوران اخیر ۳۴ نفر استاد جدید در این دانشکده جذب شده است، اظهار نمود: تمام این جذب ها با نظر استادان دانشکده بوده است. هم اکنون تعداد اعضای علمی دانشکده به ۷۰ نفر رسیده که به همین تناسب نسبت استاد به دانشجو، پایین آمده و به عدد ۱ به ۳۰ رسیده است.
به گفته‌ی این استاد دانشگاه، ارزشیابی دانشکده هم رشد قابل توجه ای داشته گرچه توقع ها از این دانشکده در این حوزه بسیار بیشتر است.
وی ضمن اشاره به شکل گیری روح جمعی و هویت مشترک در دانشکده تصریح کرد: از علائم بارز این روح جمعی، دریافت تصمیم های مختلف در زمنیه های مختلف با نظر گروه ها و استادان است. در گذشته بعضی از گروه ها همچون گروه آموزش و پرورش، گروه تعلیم و تربیت و... در حال نابودی بودند که خوشبختانه این گروه ها تقویت شدند و هم اکنون به خوبی به فعالیت خود ادامه می دهند.
رئیس دانشگاه در ادامه ضمن اشاره به روند رو به رشد تولیدات پژوهشی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی اظهار داشت: عملکرد دانشکده در این حوزه مثبت است. دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی از نظر تولید مقاله های داخلی در میان تمام دانشکده های دانشگاه رتبه‌ی اول را کسب کرده است. اعضای هیئت علمی این دانشکده ۲ هزار و ۴۶۱ مقاله‌ی پژوهشی منتشر نموده اند که بسیار جای افتخار است. از نظر مقاله های بین المللی هم این دانشکده رتبه‌ی سوم را در میان دانشکده های دانشگاه دارد.
سلیمی افزود: از نظر جذب طرح های پژوهشی بیرون از دانشگاه هم این دانشکده در رتبه‌ی دوم قرار دارد. همینطور از لحاظ کرسی های نظریه پردازی رتبه‌ی سوم را دارا هست.
او در آخر اظهار داشت: تنها زمینه ای که این دانشکده توفیق آنچنانی نداشته حضور در شرکتهای دانش بنیان و مراکز رشد است. البته اقداماتی صورت گرفته اما کافی نیست و لازم است در این حوزه تلاش بیشتری انجام گیرد.
در ادامه این نشست اعضای هیئت علمی به بیان نظرها و پیشنهادهای خود پرداختند.
بر مبنای اعلام روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی؛ پیشنهاد راه اندازی استودیو و کلاس آنلاین در دانشکده، استفاده از ظرفیت های علمی گروه تکنولوژی آموزشی در مرکز یادگیری الکترونیکی دانشگاه، کمبود کارشناس اداری در دانشکده، ضرورت هیبریدی شدن کلاس های دانشکده(دوگانه شدن به صورت حضوری و مجازی)، استفاده از ظرفیت دانشکده برای شناسایی و معرفی صدمه های آموزش های آنلاین در روزهای شیوع ویروس کرونا، تبدیل شدن دانشگاه به دانشگاه نسل چهارم، رشد قراردادهای بین المللی دانشگاه، آینده نگری و تدوین برنامه مدون برای آینده‌ی دانشگاه، برگزاری موفق نشست های هفته‌ی پژوهش، تداوم برنامه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه در روزهای کرونا، بهره مندی از شرایط به وجود آمده در روزهای کرونا برای دوران پس از کرونا، ضرورت تعامل با دانشکده ها و دانشگاه های دیگر، نیمه متمرکز کردن بعضی از رشته های این دانشکده و... همچون مواردی بود که در این جلسه مطرح و درباره‌ی آنها بحث و گفت و گو شد.
منبع:

1399/11/13
14:37:50
0.0 / 5
971
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو