چرا به همه كتاب ها در نمایشگاه مجازی كتاب تهران، دسترسی نداریم؟

چرا به همه كتاب ها در نمایشگاه مجازی كتاب تهران، دسترسی نداریم؟

جاوید شو: روز سوم اولین نمایشگاه مجازی کتاب، با این سوال شروع شد که چرا همه کتاب هایی را که می خواهیم در نمایشگاه نمی بینیم و نمی توانیم بخریم؟به گزارش روز جمعه خبرنگار فرهنگی ایرنا، نمایشگاه مجازی کتاب تهران، روز سوم را به خوبی گذراند وهمه مشکلاتی که در دو روز نخست برای مخاطبان به وجود آمده بود، برطرف شد.

بزرگترین سوالی که مخاطبان در این دو روز با آن رو به رو بودند، علت نبودن برخی کتاب ها در لیست فروش بود که خانه کتاب امروز در اطلاعیه ای به آن پاسخ داد. در متن این اطلاعیه آمده است: «با عنایت به اینکه بخش قابل توجهی از تماسهای مردمی با مرکز پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب تهران عدم دسترسی به برخی عناوین است، به اطلاع بازدیدکنندگان محترم می رساند عدم دستیابی به برخی عناوین در این نمایشگاه به چهار دلیل زیر است:

۱. شرکت نکردن ناشر در نمایشگاه مجازی کتاب تهران

۲. اتمام موجودی کتاب به سبب فروش در نمایشگاه مجازی کتاب تهران

۳. عدم ثبت کتاب در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران به سبب عدم اعلام وصول ناشر

۴. عدم اعلام موجودی کتاب توسط ناشر در پنل فروش

از آن دسته از ناشران شرکت کننده در نمایشگاه مجازی کتاب تهران که هنوز موجودی کتاب خودرا در پنل فروش اعلام نکرده اند دعوت می شود نسبت به ویرایش اطلاعات و اعلام موجودی عناوین و یا غیرفعال نمودن کتاب های فاقد موجودی از فهرست فروش اقدام نمایند.»

شرکت پست و تلاش بی وقفه برای نمایشگاه مجازی کتاب

همانطور که قبل از شروع کار نمایشگاه بر آن تاکید شده بود، فعالیت شرکت پست ایران، بخش مهمی از کارهای نمایشگاه را پوشش می دهد، در همین راستا امیر حسین کریمی مدیر منطقه پستی منطقه جنوب غرب تهران از تحویل بیش از ۱۶ هزار بسته پستی کتاب به شرکت ملی پست از طرف ناشران سراسر کشور در نمایشگاه مجازی کتاب تهران آگاهی داده که هزار و ۲۱۷ بسته به مناطق مختلف کشور ارسال شده است.

از سوی دیگر دفاتر سیار پست نیز، در مناطق پرتراکم آماده دریافت بسته های کتاب هستند و دفاتر پست نیز خصوصاً در منطقه انقلاب بر ساعت کار خود افزوده اند.

نمایشگاه مجازی کتاب میزبان برخی میهمانان بین المللی است که یکی از آنها نمایندگان اتحادیه چاپ و نشر ترکیه است. به همت بخش بین الملل نمایشگاه، شاهد حضور هیئت مدیره فلوشیپ استانبول و نیز مدیران فرهنگی طرح تدا در تالار گفت وگوی رویدادهای آنلاین هستیم و فرصتی در اختیار ناشران و نویسندگان ایرانی قرار می گیرد تا از چگونگی بهره گیری از حمایت های متنوع یکی از بزرگترین گردهمایی های ناشران، آژانس های ادبی و فعالان حوزه صنعت، نشر تحت عنوان «فلوشیپ استانبول» و نیز «طرح تدا» استفاده کنند و از بسته های طلایی، نقره ای و برنز تعبیه شده در فلوشیپ و نیز گرنت مربوط به طرح تدا با خبر شده و از آن بهره بگیرند.

ششمین دوره «فلوشیپ استانبول» به همت اتحادیه چاپ و نشر ترکیه و با همکاری وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه ۱۹ تا ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ برگزار می شود و در آن ناشران و آژانس های ادبی کشورها بمنظور عقد قرارداد و فروش حق تالیف آثار به گفت و گو می پردازند.

راه های ارتباط با نمایشگاه

رادیو نمایشگاه از روز چهارشنبه کار خودرا آغاز نموده است و تا دوشنبه (۶ بهمن) ادامه خواهد داشت و از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸ بوسیله سایت نمایشگاه مجازی کتاب تهران پخش می شود. «رادیو نمایشگاه» همین طور همزمان از ساعت ۱۷ تا ۱۹در شبکه رادیویی فرهنگ برنامه «رادیو کتاب» موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز شنیده می شود.

از سوی دیگر آزاده نظر بلند، معاون خانه کتاب اعلام نمود که در مرکز پاسخگویی، بیش از ۳۰۰ نفر بطور همزمان پاسخگوی بازدیدکنندگان خواهند بود.
به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، بعد از لغو نمایشگاه کتاب تهران در فروردین امسال، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال راهی برای پشتیبانی از ناشران و بازار کتاب کشور بود و با بهره گیری از تجربیات حضور در نمایشگاه های مجازی برگزار شده توسط دیگر کشورها نظیر نمایشگاه بزرگ کتاب فرانفکورت که مجازی برگزار شد، تصمیم بر برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی گرفت و محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به ریاست ایوب دهقانکار را مسئول برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب معرفی نمود.
در اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، هزار و ۷۳۲ ناشر داخلی ثبت نام کردند و بیش از ۱۰۰ هزار عنوان کتاب آماده عرضه در سایت نمایشگاه مجازی کتاب تهران قرار دارد. ۱۸۰ ناشر خارجی با ۲۰ هزار عنوان کتاب، ۱۴۲ نهاد فرهنگی و آژانس ادبی در بخش رایت سنتر نیز در این نمایشگاه حضور دارند و ۱۴۵ نشست رونمایی کتاب، ۲۰ نشست بین المللی و ۲۵ نشست داخلی با حضور ۱۸۰ سخنران داخلی و خارجی در حال برگزاری است.
بیش از ۸۰ هزار دانشجو و طلبه و ۳۰ هزار هیئت علمی و اهالی قلم از تسهیلات نمایشگاه کتاب برخوردار خواهند شد و هزینه ارسال کتاب ها نیز از طرف شرکت پست جمهوری اسلامی برای همه مخاطبان رایگان اعلام شده است.
نمایشگاه مجازی کتاب تهران تا ششم بهمن ماه ادامه خواهد داشتمنبع:

1399/11/03
22:26:18
0.0 / 5
857
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو