مدیرحرم مطهر حضرت معصومه(س):

تلاش خادمان آستان بانوی كرامت برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی است

تلاش خادمان آستان بانوی كرامت برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی است

جاوید شو: قم ـ ایرنا ـ مدیر حرم مطهر بانوی کرامت اظهار داشت: برمبنای تاکید رهبر معظم انقلاب و دستورات تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، خادمان این بارگاه ملکوتی اهتمام ویژه ای دارند تا تمامی خدمات و کارهای اجرائی را برابر با دستورالعمل های بهداشتی مصوب انجام دهند.


به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، حجت الاسلام والمسلمین علی اشرف عبدی در گفت وگویی اضافه کرد: اقدام های گوناگونی برای پیشگیری و رعایت دستورالعمل ها در حرم مطهر انجام می شود که توزیع روزانه بیش از ۳ تا ۴هزار «ماسک» رایگان بین زوار یکی از مهم ترین اقدامات است.
وی اشاره کرد: همین طور در مبادی تشرف، دستگاه های خودکار مایع ضدعفونی مستقر شده است و زایران می توانند بدون دخالت دست از آن استفاده کنند.
وی اظهار داشت: امیدوار هستیم همانند گذشته زایران و مجاوران حرم مطهر بانوی کریمه اهل بیت(ع) با رعایت «فاصله گذاری اجتماعی» و استفاده از «ماسک»، خادمان خودرا در اجرای دستورالعمل های بهداشتی یاری کنند.
مدیر حرم مطهر بانوی کرامت گفت: کالسکه و صندلی چرخدار پیش از ورود به حرم مطهر گندزدایی و همه خودرو های زایربَر بعد از هر بار استفاده، طی مسیر ضدعفونی می شوند.
عبدی اشاره کرد: مُهرهای سنگی بعد از هر بار استفاده به دقت شست وشو می شوند و همین طور استفاده از کتاب های ادعیه به صورت مشترک ممنوع شده است.
وی اظهار داشت: شکر خدا، مردم ولایی و غیور قم همیشه در همه صحنه های انقلاب پیشتاز بوده اند و در موضوع مهم رعایت شیوه نامه های بهداشتی نیز همکاری شایسته ای داشته اند که وضعیت شهر قم به لحاظ آمار بستری و فوت گواه این مهمست.
وی اشاره کرد: امیدواریم مردم استان قم از این پس نیز، بیش از پیش نقش الگویی خودرا ایفا کنند؛ ما بعنوان خادم این مردم شریف قدردان آنها و از جوار بانوی کرامت دعاگو و آرزومند سلامتی این مردم فهیم هستیم.
«با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان قم از ۱۵ دی از وضعیت قرمز به نارنجی، در ۶ دی از نارنجی به زرد و در ۲۰ دی ماه جاری از زرد به «آبی» تغییر کرده است.
ویروس کرونا سبب بیماری عفونی «کووید-۱۹» می شود و این ویروس ۲۴ آذر ۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۹۸ به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.
«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و همچون راه های انتقال آن عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان سفارش می کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خودرا با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله گذاری اجتماعی» سفارش شده است.
شهروندان قمی برای طرح هر گونه پرسش در مورد ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به آدرس webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به آدرس اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.
همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به آدرس اینترنتی https: //salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.
همشهریان قمی در صورت مشاهده هر گونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت نمایند.»


1399/10/28
15:16:32
0.0 / 5
876
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو