رئیس دانشگاه تهران:

اتفاقات قبل و بعد شهادت سردار سلیمانی و شهید فخری زاده باید مبحث رساله ها باشد

اتفاقات قبل و بعد شهادت سردار سلیمانی و شهید فخری زاده باید مبحث رساله ها باشد

به گزارش جاوید شو رئیس دانشگاه تهران ضمن اشاره به اینکه رساله و رساله را جهت بررسی موضوعات و رسیدن به مرزهای جدید و درک بهتر اتفاقات انجام می دهیم، خاطرنشان کرد: حتما باید موضوعات درباره این دو شهید، اتفاقات قبل و پس از شهادت ایشان مبحث رساله ها و رساله ها باشد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در مراسم سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت محسن فخری زاده که امروز (شنبه) با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: عملکرد شهید سلیمانی در دوران حیات بسیار درخشان بود و جالب اینکه پس از شهادت ایشان هم تأثیرات آن عملکرد، مضاعف شد.
ایشان در ادامه ضمن تأیید سخنان دکتر رستمی، اضافه کرد: هیچ وقت جامعه ای که تبدیل به ملت شده باشد، نمی تواند فاقد الگو و اسطوره باشد. الگوها و اسطوره ها جهت و افق را نشان می دهند و همواره فرصتی هستند برای کسانی که در مقابل دوراهی می خواهند تصمیم بگیرند.
رئیس دانشگاه تهران ضمن تاکید بر اینکه وظیفه دانشگاه تحلیل و بررسی علمی و آگاهانه از رویدادها است، اظهار داشت: چیزی که رویدادها را پایدار می کند و عمق و اثرش را بیشتر می سازد، همین تحلیل های دقیق علمی است.
وی تصریح کرد: بعد از شهادت سردار سلیمانی ادبیات زیادی تولید و منتشر گردید. اما این باید با بررسی های دقیق تر و عالمانه تر تعمیق پیدا کند.
دکتر نیلی احمدآبادی ضمن اشاره به اینکه رساله و رساله را جهت بررسی موضوعات و رسیدن به مرزهای جدید و درک بهتر اتفاقات انجام می دهیم، خاطرنشان کرد: حتما باید موضوعات درباره این دو شهید، اتفاقات قبل و پس از شهادت ایشان مبحث رساله ها و رساله ها باشد.
او در آخر اظهار داشت: گرچه اخلاص و ایمان نقش اساسی در موفقیت این عزیزان داشته است، اما نمی توان نسبت به نقش علم مدیریت و توانمندی مدیریتی ایشان در موضوعات غافل شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در این مراسم که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان جلوه هایی از وجوه رفتاری سردار سلیمانی، اظهار داشت: شخصیتی که هم از نظر شخصیت و هم از نظر رفتار، الگوهای بسیاری برای معرفی دارد، چه میزان به آن توجه شده است؟ یک سال از شهادت این مرد سپری شده است، شایسته است مجموعه های علمی ما به این امر توجه نمایند.
وی خاطرنشان کرد: از دانشگاه ها و مراکز علمی، پروراندن، بسط دادن، برجسته سازی و معرفی جلوه هایی از الگوهای رفتاری و اخلاقی عملی به جامعه انتظار می رود، که در وجود چنین شخصیتی وجود دارد.

منبع:

1399/10/14
19:35:02
0.0 / 5
8825
تگهای خبر: ادبیات
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو