۵كتاب كه ستون های موفقیت و راه رسیدن به آنرا به شما معرفی می كند

۵كتاب كه ستون های موفقیت و راه رسیدن به آنرا به شما معرفی می كند

برای پیمودن یک مسیر نه چندان ساده، داشتن راهنما و نقشه راه لازم است و نویسندگان کتاب های موفقیت که خودشان قبلا مسیر رسیدن به موفقیت را پیموده اند، بهترین راهنمای شما خواهند بود.



به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، در این مطلب به شما پنج کتاب معرفی می نماییم که اصلی ترین نکات رسیدن به موفقیت در زندگی را با روش های جذاب و کارآمد به شما آموزش خواهند داد.
۱. معجزه انضباط فردی
داشتن یک نقشه ذهنی منظم و انضباط فردی در زندگی روزمره دو نکته مهم برای رسیدن به موفقیت هستند؛ در حقیقت هر دوشی این نکات با یکدیگر رابطه دارند و بدون یکی، دیگری امکان پذیر نیست؛ یعنی بدون داشتن ذهنی منظم، زندگی فردی منظم نمی گردد و برعکس.
در کتاب معجزه انضباط فردی، برایان تریسی بعنوان یکی از موفق ترین و ثروتمندترین مردان جهان که کتاب های مختلفی برای نشان دادن راه های موفقیت نوشته و سخنرانی های انگیزشی زیادی دارد، از راهکارهای خوبش برای رسیدن به انضباط می گوید؛ یکی از مهم ترین لازمه های رسیدن به موفقیت. واقعیت این است که شما نمی توانید به موفقیت برسید اگر هر روز دیر سر کار می رسید، ساعت مطالعه تان معین نمی باشد، برای سلامت تان وقت نمی گذارید و روی روابط تان کار نمی کنید. تک تک این موارد نیاز به مدیریت دارند.
در کتاب معجزه انضباط فردی طی ۹ فصل آموزش می بینید که چطور و از چه راه هایی روی خودتان کار کنید تا به فردی منظم تبدیل شوید. برای مثال در فصل اول نحوه درست فکر کردن را آموزش می بینید، در فصل دوم برنامه ریزی روزانه را یاد می گیرید حتی برای ایام فراغت و همین طور جلو می روید تا به فصل نهم که اصل مهم پشتکار و استمرار را یاد می دهد، خواهید رساند. پس از خواندن این کتاب متوجه خواهید شد تنبلی تا چه حد از شما دور شده و تا چه میزان مدیریت تان روی امور زندگی بیشتر شده است.
۲. دوازده ستون موفقیت

کسانی که مسیر سخت موفقیت را طی کرده اند با پیچ و خم های آن آشنا هستند و می دانند کدام خاصیت ها برای رسیدن به موفقیت ضروری هستند و انجام چه کارهایی آنها را از این مسیر دور می کند. جیم ران، نویسنده کتاب ۱۲ ستون موفقیت یکی از این افراد است. از آنجایی که کتاب صوتی این اثر اعجاب انگیز این روزها با استقبال زیادی رو به رو شده است، دومین کتاب لیست موفقیت ما به «۱۲ ستون موفقیت» اختصاص پیدا کرده است.
جیم ران در این کتاب طی ۱۲ فصل آنچه را که برای رسیدن به موفقیت لازم دارید به شما آموزش خواهد داد. لحن او ساده و صمیمی و آموزش هایش برگرفته از تجربیات خودش در طول زندگی حرفه ای موفقش است. بنا بر این می توانید مطمئن باشید که در راه درست قرار دارید و فرد درستی در حال دادن اطلاعات ضروری به شما است. فصل های کتاب جیم ران به مباحثی مثل خودسازی، کسب سلامت روح و جسم، ایجاد روابط صحیح، کوشش برای تحقق اهداف خصوصاً بوسیله نوشتن، زمان بندی صحیح و … پرداخته و شما را حتی اگر در نخستین قدم باشید راهنمایی خواهدنمود.
۳. هنر شفاف اندیشیدن
یکی از بهترین نویسنده هایی که خصوصاً اخیراً در حیطه روانشناسی و خودیاری مطرح گردیده است و نام او را زیاد خواهید شنید، رولف دوبلی نویسنده کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» است. این نویسنده موفق که این اثر وی در ایران هم با ترجمه عادل فردوسی پور در دسترس علاقمندان است و حتی کتاب صوتی اش هم با صدای همین مترجم و مجری موفق خوانش شده، با استقبال فراوانی رو به رو شده، در کتابش به شما روش های درست اندیشیدن را آموزش می دهد.
واقعیت این است که هر یک از ما می توانیم به آسانی در دام خطاها و تله های شناختی بیفتیم و در صورتیکه فکر می نماییم بهترین و آزادانه ترین تصمیم را گرفته ایم، در حقیقت انتخابی اشتباه را با ظاهری زیبا برای خودمان آراسته ایم. خطاهایی که در کتاب هنر شفاف اندیشیدن آمده اند، شامل تمام خطاهای شناختی نیستند؛ اما رایج ترین آنها را به شما معرفی می کنند که پس از شناسایی شان می توانید آگاهانه به کنترل شان بپردازید و خودتان را از بند اشتباهات رها کنید.
۴. خرده عادت ها

ممکن است وقتی به زندگی یک فرد موفق فکر می کنید، تصور کنید که او از ابتدا موفق بوده، سبک زندگی خیلی ویژه ای داشته با هدف های خیلی عجیب؛ در صورتیکه خیلی از افراد موفق اذعان می‎ کنند که تغییر کار آسانی نیست و ایجاد آن برای شان مدتی زمان برده است. یکی از بهترین روش های ایجاد تغییر در سبک زندگی شروع کردن از خرده عادت هاست؛ موضوعی که کتاب خرده عادت ها به آن می پردازد. در این کتاب استفان گایز به شما آموزش می دهد چطور می توانید با حذف عادت های نامناسب کوچک، جایگزین کردن خرده عادت های درست و استمرار برای جا انداختن آنها در زندگی روزمره تان کم کم خودتان را به فردی موفق تبدیل کنید. برای مثال ممکنست منبع خوبی برای آموزش نکات تکمیلی حرفه تان پیدا کرده باشید که شامل چند ساعت آموزش است. اگر معمولاً به برنامه ریزی کردن پایبند نمی مانید، اگر نیت کنید یک یا دو روزه این چند ساعت آموزش را ببینید، احتمالاً گرفتار دلزدگی خواهید شد؛ اما اگر از روزانه ۱۰ دقیقه آموزش شروع کنید، این امر برایتان آسان تر شده و به مرور هم به یک عادت تبدیل خواهد شد. بدین سبب اگر شما هم دنبال راهی آسان برای شروع مسیر موفقیت هستید، خرید و مطالعه کتاب خرده عادت ها را در برنامه تان قرار دهید.
۵. تانگ فو؛ روش برخورد با افراد دشوار
هر کدام از ما اگر خودمان فرد بد قلقی نباشیم؛ در زندگی مان حتما با افراد دشوار و بد قلق رو به رو شده ایم و می ‎دانیم که سر و کار داشتن با این آدم ها در هیچ حیطه ای آسان نیست؛ به خصوص اگر مجبور باشیم هر روز تحمل شان نماییم. این افراد ممکنست در محل کار حضور داشته باشند یا حتی در محیط خانواده باشند و همین مسئله لزوم یاد گرفتن تانگ فو یا هنرهای رزمی زبانی (!) را یادآوری خواهدنمود. سم هورن، نویسنده کتاب «تانگ فو؛ روش برخورد با افراد دشوار»، طی چهار فصل به شما مهارت هایی را می آموزد که بوسیله آنها می توانید از پس این افراد بربیایید و آرامش بیشتری را تجربه کنید. بنا بر این پیشنهاد ما این است که این کتاب را تهیه کرده و نکات آنرا به وقت لزوم برای خودتان خوب مرور کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/09/24
14:05:42
5.0 / 5
987
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو