در دومین نشست آموزش بینش ولایی مطرح شد

هر قدر نسبت به جامعه احساس مسئولیت دارید، همان قدر مسلمانید

هر قدر نسبت به جامعه احساس مسئولیت دارید، همان قدر مسلمانید

جاوید شو: حجت الاسلام فخریان در دومین نشست آموزش بینش ولایی كه با محوریت خوانش كتاب طرح كلی اندیشه اسلامی در قرآن برگزار می گردد اظهار داشت: مسلمان بودن و مسوول بودن لازم و ملزوم هستند.به گزارش خبرنگار خبرگزاری مهر، دومین نشست «آموزش بینش ولایی»، با محوریت كتاب «طرح كلی اندیشه اسلامی در قرآن» امروز یكشنبه ۹ دی ماه از ساعت ۱۵ در سالن نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران برگزار گردید.
این سلسله جلسات با تدریس حجت الاسلام و المسلمین فخریان برگزار می گردد و هدف از برگزاری آن تدریس كتاب اول طرح تبیین منظومه فكری رهبر انقلاب است و ضمن آن مخاطبان این جلسه با چیستی و چرایی طرح تبیین آشنا خواهند شد.
نخستین جلسه از این نشست هفته گذشته با طرح موضوعاتی «انسان موجودی با ظرفیت های نامتناهی»، «دینا محل ظهور ظرفیت های نامتناهی انسان»، «خداوند، متولی هدایت و تحقق فعلیت در انسان»، «دین، وسیله بالفعل شدن و هدایت انسان»، «انبیا، مجریان دین»، «دنیا، محل و بستر تكامل انسان»، «هدف دین، آباد كردن دنیا و رساندن آدمی به آخرتی آبادتر»، «معرفی وجوه اجتماعی دین اسلام»، «آسیب شناسی دین داری غیراجتماعی» و... هفته پیش برگزار شده بود و امروز جلسه دوم این سلسله نشست ها برگزار گردید.
حجت الاسلام فخریان در نشست امروز با اشاره به اینكه مسلمان بودن و مسوول بودن با یكدیگر لازم و ملزوم هستند، اضافه كرد: ما به همان میزان كه احساس مسئولیت داریم، به همان اندازه مسلمانیم.
وی اظهار نمود: یك انسان اسلامی و عالِم مسلمان كسی است كه وارد میدان میگردد و می كوشد غریق را بگیرد و نجات دهد. عالم اسلامی ترسی ندارد و زره مناسب در مقابل لطمه ها را بر تن كرده است و فعالانه به میدان عمل وارد میگردد.
حجت الاسلام فخریان با اشاره به اینكه زره مناسب در مقابل لطمه گناه، «تقوا» است، اظهار نمود: مهمترین دلیلی كه ما پس از پیامبر، امام لازم داریم و پس از امام نیاز به ولی فقیه داریم این است كه كاركرد ولایت رام كردن نفس انسان و ارتقای او به مرحله تقوا است.
وی در ادامه اظهار داشت: امام صادق(ع) در طول حیات شریفشان همواره از مناظره های علمی و نشست های كه به تبیین آموزه های الهی كمك می كرد، پشتیبانی می كردند. ما هم باید در كنار كوشش برای آگاه كردن خود، از انسانهایی كه مردم را نسبت به آموزه های هدایت و دین خدا آشنا می كنند. حمایت نماییم. این همان كار تشكیلاتی است و نشكیل جبهه حق، معنایش همین است.
حجت السلام فخریان با اشاره به بخشی از فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص ضرورت كار تشكیلاتی در مساجد، عنوان كرد: اگر با نیت آگاه سازی مردم نسبت به آموزه های هدایت الهی و پشتیبانی از سخن حق به مساج بروید، آن مسجد سنگر است.
وی افزود: هر كسی هر شبهه ای دارد باید آن شبهه ها را در این مساجد حل كند؛ شما باید از امام جماعت مساجد محل خود بخواهید و مطالبه كنید؛ به آنها بگویید این فرمایشات رهبری را بخواند و مردم را نسبت به مسیر حق و هدایت آگاه سازد. اساساً طلبه تراز انقلابی كسی است كه این كار را انجام بدهد و شما باید در این زمینه مطالبه گر باشید.
وی با اشاره به اینكه این آگاه سازی و تبیین كردن آموزه های هدایت، فلسفه حوزه های علمیه است.، اضافه كرد: حوزه علمیه اساسا كاركردش این است كه آموزه های هدایت الهی را برای مردم تبیین كند. مقام معظم رهبری می فرمایند حوزه ها و طلبه ها اول باید این آموزه ها را خوب به دست بیاورند و فهم كنند، سپس آنها را برای مردم تبیین كنند. به عبارتی حوزه های علمیه آموزه ها را از قرآن می گیرند و تبیین می كنند و آنرا به مردم پس می دهند. این همان تكلیف حوزه های علمیه بوده و هست.
حجت السلام فخریان درانتها با اشاره به احساس مسئولیت عالمان اسلامی اشاره كرد: بدین سبب عالم اسلامی هیچ گاه از جامعه فرار نمی كند، گوشه گیری ندارد و انزواطلب نمی گردد. عالم اسلامی هم صرفاً به كسانی كه دارای لباس روحانیت هستند اطلاق نمی گردد، صرفاً عمامه به سرها عالم اسلامی نیستند؛ بلكه هر كسی كه در تبیین آموزه های هدایت و دین الهی تلاش و مجاهده می كند عالِم اسلامی است و شما هم می توانید این نقش را داشته باشید.1397/10/11
13:39:19
5.0 / 5
4612
تگهای خبر: موزه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو