در گزارش سید حسین سیدزاده عنوان شد؛

صندوق اعتباری هنری برای فعالان فرهنگی چه كارهایی انجام داد؟

صندوق اعتباری هنری برای فعالان فرهنگی چه كارهایی انجام داد؟

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر همزمان با فرا رسیدن روز قلم گزارشی از نحوه ارائه خدمات و تسهیلات این مجموعه برای فعالان فرهنگی سخن گفت.به گزارش جاوید شو به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن تبریک روز قلم اظهار داشت: رشد و پیشرفت جوامع بشری مرهون قلم است و نقش اهالی قلم در هویت امروز ما انکارناپذیر است. ضمن اینکه علی رغم مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه که جامعه ما در حوزه فرهنگ با آن رو به روست، اصحاب قلم و اندیشه همچنان با همت عالی برای ارتقای فرهنگ و آگاهی بخشی جامعه حرکت می کنند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به آمار عضویت فعالان فرهنگی در صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: الان ۹ هزار و ۱۰۰ نفر از اهالی قلم عضو صندوق اعتباری هنر بوده و از خدمات این صندوق برخوردار می باشند. ضمن اینکه تابحال بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ نفر از فعالان حوزه فرهنگی از طرف صندوق اعتباری هنر به سازمان تامین اجتماعی معرفی شده اند. از سویی دیگر گسترش خدمات بیمه ای از سیاست های اصلی صندوق اعتباری هنر است و طی سه سال قبل عمده توجه خودرا به مسائل بیمه ای اعضا معطوف کردیم تا با کاهش دغدغه های جدی هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران کشور در زمینه امنیت شغلی، کارهای فرهنگی و هنری تداوم یابد.
وی اضافه کرد: در سال ۹۸ خدمات بیمه درمان تکمیلی در چارچوب ۳ طرح (امید، آرامش و رفاه) با تعهدات و پوشش های متفاوت ارائه شد و بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ نفر از اهالی قلم تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار گرفتند. البته باتوجه به مشکلات ناشی از همه گیری ویروس کرونا قرارداد بیمه درمان تکمیلی بطور رایگان سه ماه تمدید گردید و اهالی قلم نیز مانند دیگر بیمه شدگان صندوق تا ۳۱ شهریور از خدمات درمان تکمیلی برخوردار می باشند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به تسهیلات صندوق برای اهالی قلم در چارچوب وام اظهار داشت: از شروع سال ۹۸ تابحال به ۲۲۳ نفر از فعالان فرهنگی کشور بیش از ۱ میلیارد و ۳۰۰ تومان وام قرض الحسنه تخصیص یافته است. منابع پرداختی بیشتر به سمت استان های کم برخوردار هدایت شده است.
وی با اشاره به خدمات طرح تکریم و کمک مستمری اظهار داشت: قسمتی از اعضای صندوق را پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر می سازند. اتخاذ سیاست های حمایتی متناسب با جایگاه رفیع آنها از برنامه های صندوق اعتباری هنر است که با جدیت طی سه سال قبل دنبال شده است و خوشبختانه با مساعدت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ دریافتی مشمولان طرح تکریم و مستمری صندوق افزایش پیدا کرد. این در حالیست که ۲۱۷ نفر از اصحاب قلم عضو از طرح کمک مستمری و ۴۰ نفر از نویسندگان و شاعران کشور که دارای گواهی درجه یک هنری هستند، در قالب طرح تکریم مقرری ماهیانه دریافت می کنند
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در آخر اظهار داشت: با وجود محدودیت های مالی صندوق اعتباری هنر همیشه پشتیبانی از اهالی فرهنگ را مدنظر داشته و تلاش می نماییم با ارائه بسته های حمایتی اندکی از دغدغه های این قشر کاسته شود.

1399/04/17
23:51:30
5.0 / 5
2978
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو