بنابر گزارش ارسالی از رایزنی فرهنگی ایران در یونان؛

شهر تاریخی الفسینا پایتخت فرهنگی اروپا اعلام گردید

شهر تاریخی الفسینا پایتخت فرهنگی اروپا اعلام گردید

شهر تاریخی الفسینا در جنوب آتن، پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۲۱ میلادی اعلام گردید.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، شهر تاریخی «الفسینا» در جنوب آتن، پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۲۱ میلادی اعلام گردید. وزارت فرهنگ یونان با بیان این خبر، اظهار داشت: الفسینا که بعنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۲۰ میلادی انتخاب شده بود، به سبب شیوع ویروس کرونا نتوانست بموقع کارها و برنامه های خویش را آماده کند. بنا بر این با مسئولان فرهنگی اتحادیه اروپا گفتگو و تصمیم گرفته شد که این شهر که واقع در جنوب شهر آتن در منطقه تاریخی و بندری پیرااوس است، برای سال ۲۰۲۱ میلادی بعنوان پایتخت فرهنگی اروپا اعلام و کارهای فرهنگی و هنری خویش را داشته باشد.
بر همین حال طبق گزارش رسانه های خبری یونان به نقل از وزارت فرهنگ، این وزارتخانه تصمیم گرفته است که برای شتاب بخشیدن به آماده سازی این شهر بعنوان پایتخت فرهنگی اروپا، رئیس و مدیران سطح بالای آنرا تغییر دهد و هم اکنون شهردار شهر الفسینا بعنوان رئیس و مسئول آماده سازی این شهر انتخاب شده است.
الفسینا منطقه ای فقیر نشین و کارگری در جنوب شهر آتن و در کنار دریا قرار دارد که برای آماده سازی نیاز به بازسای و ایجاد زیر ساخت و تأسیسات جدید دارد تا بتواند برای اجرای برنامه های هنری در سال ۲۰۲۱ میلادی بعنوان پایتخت فرهنگی اروپا فعالیت کند.
وزارت فرهنگ و ورزش یونان هم اعلام نمود که باید مسأله را برای آماده سازی این شهر بعنوان پایتخت فرهنگی اروپا جدی گرفت و ما برپایه لزوم و نحوه کنترل ویروس کرونا تصمیم خواهیم گرفت و چنانچه لازم باشد شاید وقت بیشتری از اتحادیه اروپا تقاضا نماییم، ولی مسئولان و مدیران باید برنامه های خویش را با جدیت پیش برند و این شهر تا سال ۲۰۲۱ میلادی برای اجرای برنامه های فرهنگی آماده گردد.
وزارت فرهنگ یونان در ادامه افزوده است: شیوع ویروس کرونا به مقدار زیادی برنامه های فرهنگی و هنری را تحت تاثیر خود قرار داد و خسارات مالی بر بخش های خصوصی و دولتی وارد ساخت. هم اکنون برخی از سالن های تئاتر و مراکز هنری هفته گذشته با دریافت مجوز به صورت محدود نسبت به سال های گذشته و با رعایت پروتکل بهداشتی کارهای خویش را از سر گرفتند.


منبع:

1399/03/30
12:56:22
5.0 / 5
2343
تگهای خبر: برنامه , فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو