بیانیه مركز گفتگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات

دین را برای مشروعیت به اعمال غیرانسانی خود خرج می كنند

دین را برای مشروعیت به اعمال غیرانسانی خود خرج می كنند

به گزارش جاوید شو مركز گفت وگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در محكومیت سوء استفاده رئیس جمهور آمریكا از كتاب مقدس اطلاعیه ای را صادر كرد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، مرکز گفت وگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در محکومیت سوء استفاده رئیس جمهور آمریکا از کتاب مقدس اطلاعیه ای را صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:
«بنام خدا
در جهان امروز که بشریت از لجام گسیختگی حاکم بر روابط اجتماعی و تبعیض و خشونت و اعمال سیاستهای نژادپرستانه و دوری از قانونمداری در رنج است، بیشتر از هرزمانی احتیاج به بهره گیری از تعالیم الهی احساس می شود.
انبیا الهی از ابراهیم و موسی و عیسی و محمد علیهم السلام و پیروان راستین ایشان تمام تلاش خویش را برای بسط عدالت، ومحبت و برادری و برقراری صلح و امنیت پایدار و رستگاری انسان مبذول کرده اند، با این وجود شاهدیم که متاسفانه در هزاره سوم دور شدن از تعالیم الهی ویا دست آویز قرار دادن آنها برای مشروعیت بخشیدن به اعمال افراط گرایانه و نژادپرستانه وغیر انسانی، هرج و مرج را در جوامع بشری گسترش داده و حقوق انسان ها را ضایع و بشریت را در مقابل هم قرار داده است.
متاسفانه جهان امروز شاهد افراط گرای هایی بنام دین بوده و از این راه گروه ها و حاکمان بدنبال مشروعیت بخشیدن به افعال غیر انسانی خویشند. جنایت قتل مظلومانه و نژادپرستانه ای که چند روز گذشته در امریکا و در مقابل چشم همه جهانیان صورت گرفت و انتظار می رفت از جانب دولتمردان آمریکا محکوم گردد ولی مشاهده شد که ریس جمهور کشور مدعی اولین دموکراسی عالم، به جای عذرخواهی و محکوم کردن این اعمال ناشایست، کتاب مقدس انجیل را دستاویز و توجیه گر اعمال خشونت آمیز خود و نیروهای مسلح تحت امر خود قرار داد.
در سال های اخیر گروه های تروریستی برای توجیه اقدامات خود به منابع دینی استناد می کردند اما اینک رئیس جمهور یک کشور با استناد به انجیل مقدس دستور جنایت صادر کرده است. به نظر می رسد که وظیفه مقامات کلیسا و رهبران سایر ادیان ابراهیمی و هم همه انسان هاست، که این رویه را تقبیح و هر گونه سو استفاده از کتب مقدس را از جانب هر گروه و نظام و شخصی محکوم کنند.
امیدواریم که حاکمان آمریکا به جای کوشش برای تفرقه افکنی و سوء استفاده از آموزه های دینی، به خواسته های بحق مردم عمل کنند و از هرگونه اعمال فشار و تبعیض دور گشته و کتاب مقدس را بهانه ای برای استمرار ظلم خویش قرار ندهند.
به امید گسترش
فرهنگ محبت و دوستی»

1399/03/21
21:09:41
5.0 / 5
3066
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , موزه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو