در جلسه نقشه مهندسی فرهنگی انجام شد؛

تصویب نهایی چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ

تصویب نهایی چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ

به گزارش جاوید شو طبق تصویب چهارمین جلسه ستاد هماهنگی نقشه مهندسی كشور، بنا شد چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ در بازه زمانی دوساله به صورت آزمایشی برای تدوین اسناد به كار گرفته شود.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ: چهارمین جلسه ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی كشور درباب نهایی سازی چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ روز چهارشنبه ۲۰ فروردین انجام شد كه برگزاری این گردهمایی و جلسه، به سبب شیوع ویروس كرونا در كشور، به صورت ویدئوكنفرانس بود.
در این جلسه، عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، پور اصغری معاون امور علمی فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه بودجه كشور، آقاسی دبیر ستاد فرهنگ و معاون نظارت و ارزیابی، و حاجیلویی معاون خط و مشی گذاری و هماهنگی ستاد فرهنگ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت مجازی حضور داشته و مشاركت كردند.
ثمره و نتیجه این گردهمایی مجازی، تصویب نهایی چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ بود.
عاملی در این نشست اظهار داشت: این جلسه با مشاركت اعضای كمیته بمنظور نهایی سازی چارچوب اسناد، جهت ابلاغ توسط معاون اول ریاست جمهوری و رئیس ستاد هماهنگی مهندسی فرهنگی انجام می شود.
در ادامه جلسه حاجیلویی نسخه نهایی و اصلاح شده چارچوب اسناد را برای اعضای جلسه ارائه كرد كه اعضای حاضر در جلسه نكات مورد نظر خودرا در مورد نسخه ارائه شده مطرح نمودند.
انجام اصلاحات ویرایشی، مشخص نبودن نسبت كمیته كارشناسی تهیه اسناد با چارچوب مذكور و عدم ترسیم درست رابطه اسناد تولید شده در این چارچوب با برنامه های توسعه كشور و قوانین سالیانه بودجه مهمترین نكاتی بود كه دكتر پوراصغری مورد توجه قرار داد.
همچنین حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش هم در ادامه جلسه به ارائه نكاتی در این خصوص پرداخت كه عدم خلط صلاحیت ها در پروسه تدوین اسناد، نگرش مساله محوری و اهمیت بالای تدوین و صورت بندی مساله در تعامل با دستگاه های اجرایی، تصویب چارچوب و استفاده آزمایشی از این چارچوب برای تولید چند سند در بازه زمانی یك یا دوساله از مهمترین آن بود.
حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی هم ضمن تاكید بر مساله محوری بعنوان یك نقطه ارتقا و حركت رو به جلو و مشخص نبودن وضعیت ضمانت اجرایی سندهای تولیدی و نسبت آن با برنامه های توسعه با تصویب این سند به صورت آزمایشی در یك بازه زمانی یك یا دوساله موافقت نمود.
در ادامه این جلسه، عاملی اظهار داشت: سند نقشه مهندسی فرهنگی طی ۳۳ جلسه بررسی و به تصویب رسیده است. باید بسترسازی برای اجرای این سند فراهم گردد كه بمنظور این بسترسازی؛ تدوین اسناد مطرح شده در سند نقشه مهندسی فرهنگی یك پیش نیاز اساسی است و چارچوب تدوین شده برای این منظور طراحی شده است. باتوجه به بند یك وظایف ستاد مهندسی فرهنگی و ابلاغیه كمیته تلفیق، نقشه مهندسی فرهنگی و اسناد بخشی زیر مجموعه آن باید در تاثیر و تاثر مستقیم با برنامه های توسعه كشور باشند.
در انتهای جلسه مقرر شد كه چارچوب مصوب و در بازه زمانی دو ساله به صورت آزمایشی برای تدوین اسناد به كار گرفته شود.

1399/01/28
13:29:40
5.0 / 5
3417
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو