بازی های ایرانی در خانه، ۶

چشمك بازی

چشمك بازی

به گزارش جاوید شو خوب نگاه كن و الا كشته می شوی. این رازی است از یك بازی قدیمی. چشمك بازی.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، در بازی چشمك، هر چه تعداد بازیكنان بیشتر باشد؛ بهتر است. برای شروع باید به تعداد شركت كننده ها، كارت یا تكه كاغذ كوچك داشته باشیم. روی هر یك از برگه ها یك عدد نوشته یا یك تصویر نقاشی می شود. نكته مهم آن است كه باید روی یكی از برگه ها، عبارت «چشمك» نوشته شود. برگه ها را باید تا بزنید به صورتی كه شكل تا زدن ها با هم تفاوتی نداشته باشد.
همه بازیكن ها باید به شكل دایرهای كنار هم بنشینند. به صورتی كه بتوانند به راحتی صورت یكدیگر را دیده روی چهره همدیگر تسلط داشته باشند. پس از آماده كردن تكه های كاغذ و تا كردن آنها، كاغذها در وسط دایره بین شركت كننده ها قرار داده شود.
هر یك از بازیكن ها باید به صورت تصادفی یكی از كاغذها را برگزیده و بردارند. شركت كننده ها باید مراقب باشند كه هم بازی ها، برگه آنها را نبینند.
در حالیكه همه در یك حلقه نشسته اند، می توانند با هم گفتگو كنند یا با فرد كنار دستی خود صحبت كنند. این كار سبب می شود تمركز افراد كمتر شود. مكالمات می تواند درباره هر موضوعی باشد. برای مثال درباره آخرین كتابی كه خوانده اید یا آخرین فیلمی كه دیده اید. این صحبت و گفتگو با این هدف است كه فرد چشمك زننده راحت بتواند كار خویش را انجام دهد.
برای بازی بهتر سفارش می شود؛ هنگام مكالمه حتما شركت كننده ها حواسشان به چهره همدیگر باشد و با هم ارتباط چشمی برقرار كنند. اگر به چهره ها دقت داشته باشید، می توانید فرد چشمك زننده را پیدا كنید در غیر این صورت شما از بازی حذف می شوید.
اگر فردی كه برگه چشمك را در اختیار دارد، به شما چشمك بزند شما به اصطلاح كشته می شوید. بعد از چشمك، باید چند ثانیه صبر كنید تا فرد چشمك زننده لو نرود. بعد اعلام كنید كه مردید یا سوختید. برگه خویش را وسط حلقه شركت كننده ها بیاندازید؛ البته محتوای آن نباید دیده شود. دقت داشته باشید كه بعد از مرگ هم همچنان در بازی باید بمانید و به چشم های دیگر شركت كننده ها نگاه كنید تا تشخیص فرد چشمك زننده همچنان دشوار بماند.
اگر در بازی، یكی از بازیكنان، بدون دلیل ادعا كند، مرده است، در حالیكه فرد چشمك زننده به او چشمك نزده باشد، آن شخص بازنده بشمار می رود.
در طول بازی، هر یك از شركت كننده ها اگر فرد چشمك زننده را در حین چشمك زدن به شخص دیگری ببیند، باید با گفتن جمله «متهم می كنم» یا «دیدم» اعلام نماید كه فرد چشمك زننده چه كسی است. در این صورت فرد چشمك زننده، بازنده بازی می شود اما اگر اشتباه حدس زده باشد، خودش بازنده می شود.
اگر فرد چشمك زننده به همه افراد به جز نفر آخر چشمك بزند و فقط یك نفر تا آخر بازی باقی بماند، این یك نفر باید چشمك زننده را متهم كند. اگر نام درست را گفت، چشمك زننده بازنده و در غیر این صورت خودش بازنده خواهد بود.1399/01/15
12:54:20
5.0 / 5
3512
تگهای خبر: شركت , كتاب
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو