جهان مقابل تحریم ایرانیان

جهان مقابل تحریم ایرانیان

جاوید شو: به دنبال شیوع ویروس كرونا در ایران، تحریم های آمریكا مقابل كشور ما روی تازه ای از خود نشان داده؛ تحریم هایی كه در امتدادِ رویه گذشته، جان تعداد زیادی از ایرانیها را نشانه گرفته است. در همین راستا، مردم ایران با بهره گیری از ابزارهای نوین ارتباطی و «دیپلماسی عمومی»، از مردم دنیا درخواست می كنند كه در چارچوب وحدتی بین المللی برای لغو تحریم های انسان ستیزانه آمریكا مقابل ایرانیان، وارد میدان شوند.


امروز كه ویروس كرونا منجر به افزایش فشار اقتصادی و معیشتی بر ایرانیان شده و سلامتی آنها را در خطر جدی قرار داده است، مردم ایران درخواستی از همه ملت های دنیا، در سراسر این كره خاكی دارند. آنها می خواهند كه شهروندان همه كشورها از روسای جمهور، نمایندگان پارلمان ها و وزرای امور خارجه خود بخواهند كه در مذاكره و رایزنی با دولت آمریكا، لغو تحریم های ظالمانه نسبت به ایرانیان را در اولویت قرار دهند.
بی گمان، ویروس كرونا بعنوان ویروسی خطرناك، تا كنون توانسته ركوردهای بسیاری را ثبت و نقطه عطفی را در تاریخ حیات بشر رقم بزند؛ نقطه ای كه ضمن به چالش كشیدن روش های پیشین حكمرانی، بیشتر مفاهیم برآمده از توسعه سیاسی و فرهنگی كشورها خصوصاً كشورهای موسوم به جهان اول را زیر پرسش بُرده است.
البته سكّه كرونا، روی دیگری هم دارد كه نباید از آن غفلت كرد؛ به صورتی كه امروز با قرار گرفتن اخبار كرونا در سرخط اخبار دنیا، مردم همه كشورها از شنیدن تعداد تلفات ناشی از ویروس كرونا، نسبت به سلامتی و بهداشت همنوعان خود در سراسر دنیا نگران شده و برای یكدیگر پیام های امیدبخش ارسال می كنند. خلاصه با ویروس كرونا تمرین می نماییم كه مراقب سلامتی خود باشیم تا دیگران بیمار نشوند؛ در واقع با كرونا می توانیم روحیه جمعی، وحدت انسانی و مهربانی را تمرین نماییم.
در این میان آنچه مانع هم بستگی و انسجام همه انسان ها برای مبارزه با ویروس كشنده كرونا شده، «سیاست» است؛ سیاست، قدرت طلبی و منفعت گرایی حاكمان سلطه طلب كه منجر به وضع تحریم های اقتصادی مقابل مردم ایران شده، علاوه بر محدودیت های معیشتی به اقدامی مقابل حیات و سلامت ایرانیان تبدیل گشته است.
برای همین امروز كه دنیا با دردی مشترك به نام «كرونا» دست و پنجه نرم می كند و دشواری و محدودیت ناشی از كمبود دارو، تجهیزات پزشكی و لوازم بهداشتی را در مدتی كوتاه از سر می گذراند، شاید زمان مناسبی باشد تا مردم دنیا درك كنند كه كمبود دارو و تجهیزات پزشكی ناشی از تحریم های یك جانبه آمریكا مقابل ایرانیان تا چه حد آنها را از حقوق شان محروم كرده است؛ تحریم هایی كه به علت بی توجهی سردمداران بقیه دولت ها خصوصاً كشورهای اروپایی تداوم یافته است.
از آنجائیكه شرایط نامساعد ناشی از شیوع كرونا، فضایی را فراهم نموده كه مردم دنیا بتوانند ضمن درك موقعیت ایرانیان، به پاس اخلاق و انسانیت در كنار آنها بایستند، درخواست می شود شهروندان غیر ایرانی از روسای جمهور، نمایندگان پارلمان ها و وزرای امور خارجه خود بخواهند كه در مذاكره و رایزنی با دولت آمریكا، لغو تحریم های ظالمانه نسبت به ایرانیان را در اولویت قرار دهند.
بدین منظور خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) بعنوان رسانه ای كه بنیاد آنرا جوانان و دانشجویان ایرانی تشكیل داده اند، با تهیه درخواستی به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی از همه ملت های جهان درخواست می كند با انتشار گسترده این متن بتوانند صدای مردم ایران را در لزوم لغو تحریم ها بوسیله دولتمردان كشورشان به دولت آمریكا برسانند.
انتظار می رود هموطنان و همنوعان، در این كنش انسانی و اخلاقی همدل و یكرنگ عمل كنند تا پیروز نهایی این بازی، اخلاق باشد و نه سیاست. دقت داشته باشیم كه این پویش یك حركت كاملاً مردمی و انسانی جدا از همه مسائل و مرداودات سیاسی حاكم بین دولت ها و حكومت هاست. این پویش مردمی، تمرینی برای تقویت «دیپلماسی عمومی» و نقش آفرینی ملت ها در بهبود اوضاع جهان و تلاشی است برای دستیابی به آرزوی دیرینه هر انسانی، یعنی آزادی و صلح جهانی.
برای همین ایرانیان داخل و خارج از كشور با نگرش و بینش های مختلف و همین طور همه ملت ها و نژادها برای حضور در این كنش اخلاقی - انسانی دعوت می شوند. از افراد شناخته شده و محبوب ایرانی و غیر ایرانی شامل دانشمندان، اساتید دانشگاه ها، هنرمندان، ورزشكاران، شاعران و نویسندگان، خبرنگاران و روزنامه نگاران و... انتظار می رود از انعكاس دهندگان صدای مردم ایران در لغو تحریم ها باشند. كرونا فرصتی است تا همه مردم دنیا بتوانند با عملكردشان مصداق آن شعر نغز سعدی باشند كه:
«بنی آدم اعضای یكدیگرند / كه در آفرینش ز یك پیكرند
چو عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضوها را نماند قرار»
به جهت اینكه بسامد صدای مردم ایران در گوش دولتمردان دنیا بیشتر شود، سفارش می شود متن زیر را با هشتگ #علیه_تحریم در شبكه های مجازی شامل توییتر، اینستاگرام و فیس بوك منتشر كنید.
در حالیكه دهكده جهانی در حال مبارزه مقابل #كووید۱۹ است، ملت ایران مجبور است در جبهه دومی نیز مبارزه كند: مبارزه مقابل #تحریم های_آمریكا.
پیام ما به تمامی رهبران جهان: بیایید با ویروس مبارزه نماییم نه با ملت ها.
#تحریم _ایران_را_متوقف_كنید
لطفاً قبل از آن كه خیلی دیر شود، به اشتراك بگذارید

As the global village continues to fight against #COVID19، the Iranian nation has to fight a second battle: THE US SANCTIONS
Our message to all the world leaders: Let's fight against the virus—NOT against the nations
#StopIranSanction
Please share before it's too late
بینما تواصل القریة العالمیة مكافحة وباء #كوفید_۱۹، فالشعب الإیرانی لابد له أن یقاتل علی جبهة إضافیة وهی: مواجهة #العقوبات_الأمریكیة.
رسالتنا لقادة العالم هی: تعالوا نكافح الفیروس ولیس الشعوب.
#أوقفوا_العقوبات_علی_إیران
شارك قبل فوات الأوان


Alors que le village mondial lutte contre le #Covid19، la nation iranienne devrait lutter dans un second front qui est les #sanctions américaine. Notre message aux leaders mondiaux: Venez lutter contre le virus et non contre le peuple
Arrêtez les sanctions contre l’Iran
Während alle im globalen Dorf im Kampf gegen Covid-19 sind، müssen die Iraner an zwei Fronten kämpfen: gegen US-Sanktionen und gegen #Covid-19
Unsere Botschaft an alle Staatsoberhäupter: Kämpfen Sie gegen Corona und nicht gegen die Menschen! Stoppt #Sanktionen gegen Iran! Teilen Sie den Text bitte weiter، bevor zu spät istMientras la aldea global está luchando contra #Covid19، la nación iraní tiene que pelear una segunda batalla: las sanciones de los Estados Unidos

Nuestro mensaje a los lideres mundiales: luchemos contra el virus، no contra la gente

#detenersancionesaIrán

Por favor، compártelo antes de que sea demasiado tarde
منبع:

1399/01/11
21:48:01
5.0 / 5
3552
تگهای خبر: سلامت , فرهنگ , هنر , هنرمند
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو