با ارسال پیامی به رئیس شورای تحقیقات فلسفی هند؛

مركز گفت وگوی فرهنگ ها خواهان توقف خشونت ها مقابل مسلمانان هند شد

مركز گفت وگوی فرهنگ ها خواهان توقف خشونت ها مقابل مسلمانان هند شد

جاوید شو: محمد مهدی تسخیری رئیس مركز گفت گوی ادیان و فرهنگ ها در پیامی به پروفسور رامش چندرا سینها رئیس شورای تحقیقات فلسفی هند، خواهان متوقف شدن خشونت ها مقابل مسلمانان هند شد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی تسخیری رئیس مركز گفت وگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درپیامی خواهان متوقف شدن خشونت و سلب رفتار خشن نسبت به مسلمانان جامعه هند شد.
در پیام حجت الاسلام محمد مهدی تسخیری به پروفسور رامش چندرا سینها رئیس شورای تحقیقات فلسفی هند آمده است: هند را بعنوان كشوری كه با تساهل مذهبی كه هفتاد و دو ملت همیشه در كنار هم با آرامش و همزیستی مسالمت آمیز زندگی می كنند، می شناسیم. اخباری كه می شنویم بسیار نگران كننده است و امیدواریم هر چه زودتر به خشونت ها مقابل مسلمانان در هندوستان خاتمه داده شود.
خشونتِ سازماندهی شده مقابل مسلمانانِ مظلوم هندی و تصاویر مستند انتشار یافته از این صحنه های دلخراش، دل هر انسان آزاده ای را می آزارد.
دراین پیام تاكیدشده است؛ كشور بزرگ و پهناور هند به داشتن مردمانی با روحیه مدارا و تسامح، مهد فرهنگ ها و آیین های مختلف شهرت دارد. ادیان و آیین های متنوعی در هند ظهور و بروز كرده و میراث علمی و هنری فراوانی را نیز از خود به یادگار گذاشته اند. مسلمانان هند كه درصد معتنابهی از جمعیت ملت بزرگ هند را می سازند از این جمله اند كه سهم بزرگی در پویایی و سرآمدی تمدن هندوستان در طول تاریخ به عهده داشته و دارند.
از سوی دیگر مقابله با افراط گرایی دینی، تروریسم و در نهایت ایجاد كشوری امن و باثبات با همكاری، مشاركت و همدلی تمام آحاد ملت هندوستان شامل اقوام و پیروان ادیان مختلف همواره از شعارهای درست و امید بخش دولت حاكم بوده است.
در ادامه این پیام آمده است؛ جنابعالی به خوبی آگاهید كه هند از زمان استقلال به صورت جدی با چالش های تفرقه افكنانه ضد این ملت عظیم روبه رو بوده و اتفاقات اخیر نیز كه دل تمامی انسان های آزاده در سراسر جهان را رنجور ساخته، ادامه همان توطئه های تاریخی ضد وحدت و یكپارچگی ملت فهیم هندوستان است.
همچنین درانتها این پیام آمده است؛ اینجانب تاكید می كنم؛ شایسته است شورای تحقیقات فلسفی هند نیز با محكومیت این خشونت های روا داشته شده مقابل هندیان مسلمان سهم خود را در پایان دادن به این خشونت ها ایفا كند.


منبع:

1398/12/21
20:07:53
5.0 / 5
3495
تگهای خبر: فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو