توسط شورای فرهنگ عمومی؛

بیانیه تبیین مولفه های مكتب شهیدسلیمانی منتشر می شود

بیانیه تبیین مولفه های مكتب شهیدسلیمانی منتشر می شود

به گزارش جاوید شو دبیر شورای فرهنگ عمومی كشور از صدور اطلاعیه ای تفصیلی برای تبیین مولفه های مكتب شهید سردار سلیمانی اطلاع داد و اظهار داشت: سردار سلیمانی یك اسطوره ای عینی و ملموس است.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، سید محمدرضا موالی زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی كشور در نشست خبری بیانیه تفصیلی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی كشور برای «تبیین مؤلفه های مكتب شهید سردار سلیمانی» اظهار داشت: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ستادی باعنوان «ستاد هماهنگی فعالیتهای فرهنگی، هنری و رسانه ای سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» با ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشكیل شده كه دستگاه های مختلف در آن حضور دارند.
وی اضافه كرد: در این ستاد سه برنامه با محوریت زمانی شهادت تا اربعین سردار سلیمانی، برنامه یك ساله و برنامه بلندمدت با مبحث فعالیتهای فرهنگی، هنری، رسانه و فضای مجازی پیرامون شخصیت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در نظر گرفته شده است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی كشور با بیان نامگذاری روز ۱۳ دیماه (شهادت سردار سلیمانی) بعنوان روز جهانی مقاومت، شهادت الگوی اخلاص و عمل، اظهار داشت: این اقدام كه به پیشنهاد بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس مطرح شده بود توسط شورای فرهنگ عمومی كشور تصویب و در نهایت در تقویم رسمی كشور درج شد.
موالی زاده با اشاره به صدور اطلاعیه ای در جهت تبیین مؤلفه های مكتب شهید سردار سلیمانی، اظهار داشت: سردار سلیمانی یك اسطوره ای عینی و ملموس است، وی با مردم زیست و همیشه تأثیرگذاری وی در مقابل چشم همگان خواهد بود، اگر بخواهیم در گام دوم انقلاب اسلامی در ارتباط با سردار سلیمانی درست قدم برداریم باید از شخصیت ایشان بعنوان یك الگوی برجسته مدیریت جهادی استفاده نماییم. امروز سردار سلیمانی می تواند بعنوان الگوی برجسته و مكتب زنده به خوبی مورد توجه همگان بخصوص نسل جوان قرار بگیرد، در همین راستا در شورای فرهنگ عمومی كشور دستور جلسه ای با عنوان گام دوم انقلاب اسلامی مطرح و در این حوزه بحث و تبادل نظر را داشته ایم، اگر بخواهیم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را پیاده سازی نماییم باید از الگوهایی چون سردار سلیمانی بهره ببریم.
وی درباره تأثیرگذاری شخصیت سردار سلیمانی بر افكار عمومی جهان اظهار داشت: تأثیرگذاری سردار سلیمانی بعد از شهادتش هم برای همگان بارز بود، همانطور كه در شهادت امام حسین (ع) هم بعد از شهادت شاهد تأثیرگذاری ایشان بر افكار عمومی بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال هستیم، مسلماً شهادت این سردار پایه های قدرت های استكباری را لرزانده و این كار سهل و آسانی نیست و بنابراین شورای فرهنگ عمومی ۱۳ دیماه را روز جهانی مقاومت نامگذاری كرد. سردار سلیمانی صرفاً چهره ای متعلق به جهان تشیع نبود بلكه شخصیت او دارای ابعاد جهانی است، دشمن هم به خاطر همین بزرگی شخصیت سردار دست به شهادت مظلومانه ایشان زد و شب هنگام با پیشرفته ترین ابزار نظامی این سردار بزرگ را به شهادت رساند، این نشان داده است كه خون او تاثیر خویش را در جوامع جهانی خواهد گذاشت.
دبیر شورای فرهنگ عمومی كشور درباره طرح مجدد معامله قرن از جانب ترامپ، اظهار داشت: ترامپ تصور می كرد با هم پیمانان خود می تواند معامله یا طرح ننگین قرن را محقق كند، اما مقاومتی كه در گستره جهان در مقابله با معامله قرن صورت گرفت تمام نقشه های وی را بر هم زد. دنیای امروز به این نتیجه رسیده است كه تصمیمات ترامپ غیرمنطقی و تضعیف كننده حقوق بشر است و با شهادت سردار سلیمانی این مورد بیشتر از گذشته بر همگان واضح و روشن شد. مقاومت های كشورهای اسلامی در منطقه سبب شده كه وقتی ترامپ معامله قرن را مطرح می كند، سایر ملت ها در مقابل آن موضع گیری می كنند، البته نباید فراموش كرد كه خون سردار شهید سلیمانی باعث آگاهی سازی جهان نسبت به اقدامات تروریستی ترامپ هم شد.
وی اظهار داشت: وقتی فردی از دایره فردیت خارج شده و ابعاد وجودی او می تواند بر قلوب انسان ها نفوذ كند تأثیرگذاری و رفتار او را باید بعنوان یك مكتب دانست. هدف ما این است كه شخصیت سردار را در قالب یك مكتب و بعنوان یك الگو به نسل جوان معرفی نماییم، این مكتب می تواند در ادامه مكتب عاشورا و مكتب رسول اكرم (ص) باشد، هم اكنون ایشان را باید بعنوان یك الگوی مجسم در مقابل چشم خود دید، این الگوها می توانند به راحتی انسان را شكوفا كند.
موالی زاده همینطور اظهار داشت: در آستانه چهلمین روز شهادت آن سردار بزرگ و همزمان با سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و یوم الله ۲۲ بهمن بیانیه تفصیلی در مورد تبیین مؤلفه های مكتب سردار شهید سلیمانی از جانب شورای فرهنگ عمومی كشور منتشر می شود و مهم این است كه مؤلفه های این مكتب فراگیر بعنوان الگوهای عملی استفاده گردد. ما بعنوان شورای فرهنگ عمومی كشور احساس می نماییم كه فرهنگ عمومی ما می تواند با بهره گیری از مكتب سردار سلیمانی به بالندگی بیشتر دست پیدا كرده و با بهره گیری از این الگو به سمت تعالی حركت نماید.

1398/12/03
21:39:45
5.0 / 5
4086
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو