روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خبر داد؛

امضای تفاهمنامه همكاری بین خانه فرهنگ ایران و دانشگاه فرهنگ لاهور

امضای تفاهمنامه همكاری بین خانه فرهنگ ایران و دانشگاه فرهنگ لاهور

به گزارش جاوید شو تفاهمنامه همكاری فرهنگی بین خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور و مؤسسه دانشگاهی فرهنگ و هنر لاهور (IAC) به امضاء رسید.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، به منظور ارتقای تعاملات و روابط فرهنگی، تفاهمنامه همكاری مشترك فی درخلال خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور و مؤسسه دانشگاهی فرهنگ و هنر لاهور (IAC) در محل دفتر رئیس مؤسسه دانشگاهی مذكور واقع در خیابان رائیوند لاهور، به امضا رسید.
در این نشست، علی اكبر رضایی فرد، رئیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور، ساجده حیدر وندل، رئیس مؤسسه فرهنگ و هنر لاهور (رییس سابق دانشگاه معروف هنر لاهور)، اساتید و مسؤلان بخش های مختلف مؤسسه فرهنگ و هنر لاهور حضور داشتند.
تأكید بر استقامت دوستی و روابط ایران و پاكستان
ساجده حیدر وندل در سخنانی، اظهار داشت: فراهم سازی زمینه ای مناسب به منظور آموزش هنر و توسعه فرهنگ با كشور جمهوری اسلامی ایران نه تنها بر بخش آموزش در پاكستان تاثیر می گذارد بلكه به نسل های جوان كمك می نماید تا به دیگر كشورهای همسایه خود هم دسترسی پیدا كند.
رییس مؤسسه فرهنگ و هنر لاهور اضافه كرد: مؤسسه فرهنگ و هنر دانش سنتی مردم را ارزیابی كرده و با استفاده از روش های نوین و آخرین فناوری ها آنرا مدرن می سازد. هنرآموزان با استفاده از نگاهی سه زبانه، شامل انگلیسی، اردو و پنجابی، فرهنگ و هنر كشورشان را نه بعنوان یك محرك خارجی بلكه بعنوان روشی كه ذاتاً با آنها ارتباط دارند، می شناسند.
وی افزود: امضای این تفاهمنامه با خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور در گسترش روابط دو جانبه و همچنین، موقعیتی بسیار مناسب برای معرفی فرهنگ دو كشور به یكدیگر را فراهم می سازد.
ساجده حیدر وندل بیان كرد: جمهوری اسلامی ایران دارای فرهنگی بسیار غنی است و به كمك معرفی آن به هنرآموزان و نسل های جوان خود می توانیم در استقامت دوستی و روابط یكدیگر گامی بزرگ را برداریم.
رضایی فرد هم در سخنانی، اظهار داشت: یاری گرفتن از فرهنگ غنی و چند هزار ساله سرزمین ایران منجر به تقویت خیلی از آداب، رسوم و فرهنگ كشور پاكستان با جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. یكی از اهداف اصلی و مهم خانه فرهنگ ایران در لاهور معرفی و تبیین فرهنگ غنی ایران در كشور پاكستان، شناسایی فرهنگ مشترك دو كشور به یكدیگر و ارتقای روابط علمی، فرهنگی و هنری دو كشور است.
مسئول خانه فرهنگ كشورمان در لاهور اظهار نمود: امضای این تفاهمنامه كه در جهت تقویت همكاری ها در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری است، گامی مؤثر در گسترش روابط دو جانبه خواهد بود.
گفتنی است؛ برپایه این تفاهمنامه طرفین با هدف گسترش روابط و تقویت همكاری ها در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری، تبادل هیأت های دانشگاهی علمی و فرهنگی، هنرمند و دانشجو، انجام تحقیقات مشترك برای بهره مندی متقابل و پیشرفت های تحصیلی هر دو نهاد همكاری خواهند كرد.

1398/10/09
21:33:53
5.0 / 5
4757
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو