برگزاری فرهنگ سرای مقاومت به مناسبت ۱۳ آبان

برگزاری فرهنگ سرای مقاومت به مناسبت ۱۳ آبان

جاوید شو: فرهنگ سرای مقاومت در روز 13 آبان به مناسبت روز ملی مبارزه با استكبار جهانی در خیابان طالقانی برپا می شود.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، سید علیرضا فاطمیان پور سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، اظهار داشت: به مناسبت روز ملی مبارزه با استكبار جهانی ویژه برنامه هایی را در چارچوب فرهنگ سرای موقت مقاومت در خیابان طالقانی انجام می شود.
وی درباره برنامه های این فرهنگ سرا اظهار داشت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با سه رویكرد تبعید حضرت امام(ره)، شهادت دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی برنامه های متفاوتی را در مراكز فرهنگی هنری برگزار می نماید. اما آنچه در فرهنگ سرای مقاومت مورد تاكید ویژه است استكبارستیزی و تاكید بر جنبه های مقاومت است.
فاطمیان پور اضافه كرد: «فرهنگ سرای مقاومت» از ۱۵ بخش تشكیل شده است كه همچون آن می توان به نمایشگاه كتاب «داستان دشمنی»، نمایشگاه كاریكاتور «پوزخند»، نگاه گذر «تاریخ مستطاب آمریكا»، نمایشگاه پوستر «غیرقابل اعتماد»، نمایشگاهی از تصاویر شهدای مدافع حرم به همراه قسمتی از وصیت نامه های آنها، استقرار سنگر جهت عكس سلفی، گرفتن عكس یادگاری با ماكت های اسلحه و مجسمه شهید مرحمت بالازاده و حسین فهمیده، برگزاری كارگاه «هنر مقاومت»، اجرای نمایش «بیدادگاه» با سوژه برگزاری محاكمه سران جنایتكار و مستكبران دنیا با حضور هیات منصفه مردمی، برگزاری مسابقه كتبی و مسابقه آنلاین «من یك دانشآموز انقلابی ام»، پخش كلیپ و روایتگری با سوژه ۱۳ آبان، اهدای فلش كارت با سوژه زندگی نامه شهدا اشاره نمود.
سرپرست سازمان فرهنگی هنری اظهار داشت: در چارچوب برنامه «مهر آیین» هر یك از مناطق و فرهنگ سراهای خاص از ۱۳ تا ۱۶ آبان به دیدار خانواده های شهید دانش آموز در منطقه خود می روند و از خانواده های شهید تجلیل می كنند. همین طور نمایش رادیویی «همكلاسی» توسط گروه هنری «ویدا» با مضوع راهپیمایی استكبار ستیزی دانش آموزان در روز ۱۳ آبان در مدرسه راه دانش در منطقه ۶ اجرا می شود.
فاطمیان پور درانتها به دو برنامه «زنگ مترو» و «زنگ مهربانی» اشاره نمود و اظهار داشت: این دو برنامه از طرف مدیریت فرهنگی هنری مترو با هدف گرامیداشت روز دانش آموز و آموزش حقوق شهروندی مسافران مترو انجام می شود. همین طور برنامه «زنگ مهربانی» در روز ۱۳ آبان با حضور بیشتر از ۱۰۰ دانش آموز از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در دو بخش صحنه ای و ایستگاهی در ایستگاه مترو تجریش انجام می شود.
فرهنگ سرای مقاومت همزمان با راهپیمایی روز ۱۳ آبان در خیابان طالقانی در نزدیكی لانه جاسوسی برپا می شود.


منبع:

1398/08/17
17:10:57
5.0 / 5
4405
تگهای خبر: آنلاین , برنامه , فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو