با حضور معاون وزرات ارشاد

مدیركل جدید ارشاد اسلامی استان قزوین ارائه شد

مدیركل جدید ارشاد اسلامی استان قزوین ارائه شد

جاوید شو: در مراسمی با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد حسین اسماعیلی به عنوان مدیر كل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ارائه شد.


به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، ظهر سه شنبه در مراسمی با حضور فقیه زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالمحمد زاهدی استاندار، منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیران دستگاههای اجرایی در استانداری قزوین ضمن تجلیل از خدمات حجت الاسلام مهدی حسینی مدیر كل سابق، محمد حسین اسماعیلی بعنوان مدیركل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ارائه شد. مدیركل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این مراسم اظهارداشت: فرهنگ پشتوانه اقتدار ایران اسلامی است وتنوع خرده فرهنگ ها و سنتهای گوناگون در كنار وحدت و انسجام قومیت ها به هویت ما غنا بخشیده است.
وی بیان كرد: آنچه زیباتر است این كه در عین تكثر شاهد وحدت اقوام هستیم و در این میان صیانت از فرهنگ یك رسالت همگانی است و اداره ارشاد نیز خودرا مكلف می داند در این زمینه تلاش مضاعفی داشته باشد. اسماعیلی اشاره كرد: قزوین بعنوان دیار علم و دانش و اجتهاد، سرزمین شهادت و و ایثار است و بزرگانی چون شهید بابایی، لشكری و مرحوم ابوترابی و در عرصه شعر و ادب و هنر با وجود میر عماد و استاد امیرخانی بعنوان پایتخت خوشنویسی می درخشد. وی افزود: قزوین همین طور خواستگاه شعر و آواز و ادب است و شخصیت هایی چون عارف قزوینی، علامه دهخدا افتخار این خطه است وئ ما با اتكا به آنها می توانیم كارهای فاخری را انجام دهیم. اسماعیلی یادآورشد: وجود ۲۱۰۰ محوطه و اثر تاریخی بیان كننده غنای تاریخی این سرزمین است و قزوین بعنوان دروازه بهشت باید بتواند بستر تولید و غنای فرهنگ و هنر و ادب كشور نیز باشد. وی بیان كرد: اداره ارشاد در كنار سایر نهادهای فرهنگی برای رشد و اعتلای فرهنگ استان و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برنامه ریزی كرده و گام برخواهد داشت و در این راه نیازمند همراهی همه اهالی فرهنگ و رسانه است.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اشاره كرد: سند توسعه فرهنگی استان تدوین و عملیاتی خواهد شد و این مهم با انسجام درونی و تعامل بیرونی و با كمك هنرمندان و رسانه ها محقق خواهد شد. وی اظهارداشت: با كمك شخصیت های دینی و مراكز دینی و انقلابی و دانشگاهی باید با انسجام حركت نماییم و بعنوان متولی گفتگوهای فرهنگی در حوزه های مختلف تلاش خودرا بیشتر خواهیم كرد. اسماعیلی یادآورشد: صیانت از هویت فرهنگی و ترویج سبك زندگی اسلامی، تولید آثار هنری، تبیین نقش فرهنگ و هنر استان در كشور با رهبرد ۱۰ گانه از اهداف و برنامه های ما در مدیریت جدید است. مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اضافه كرد: اجرای راهبردهای ده گانه با احیای نقش ارشاد در دستور كار است و در این زمینه ارتقای جایگاه ارشاد از تصدی گری به تسهیل گری و هدایت، پشتیبانی از تولیدات باارزش هنری، توسعه تشكلهای تخصصی و واگذاری كارها به بخش خصوصی، تعامل با نهادهای فرهنگی، تقویت فعالیت های قرآنی و تعامل با استان های همجوار و تاكید بر اخلاق گرایی، قانون مداری و دوری از سیاست زدگی، توسعه زیرساخت های فرهنگی در همه نقاط و آموزش و برنامه محوری در سرلوحه برنامه ها قرار دارد.
اسماعیلی بیان كرد: در برنامه یك ساله، میان مدت سه ساله و طولانی مدت ۵ ساله تلاش می نماییم در اعتلای فرهنگ و هنر استان گامهای موثری برداشته شود. در ادامه ضمن تقدیر از خدمات حجت الاسلام حسینی مدیركل سابق، محمد حسین اسماعیلی بعنوان مدیركل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ارائه شد. اسماعیلی متولد شهر قم و دارای مدرك كارشناسی ارشد مدیریت استراتژیك از دانشگاه آزاد قزوین می باشد كه قبل از این در معاونت هنری و سینمایی اداره كل ارشاد اسلامی استان تهران خدمت كرده است. همین طور ریاست اداره ارشاد ورامین و عضویت در كارگروه شعر و موسیقی اداره ارشاد تهران، مدیریت فرهنگ سرای رازی و مدیریت هنرستان موسیقی تهران از دیگر سوابق وی است.


منبع:

1398/06/02
13:31:00
5.0 / 5
4144
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو