معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خبر داد:

کسب رتبه هفتم دانشگاه تبریز در میان دانشگاه های جامع کشور

کسب رتبه هفتم دانشگاه تبریز در میان دانشگاه های جامع کشور

جاوید شو: به گزارش جاوید شو، آذربایجان شرقی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز اظهار داشت: این دانشگاه در رتبه بندی مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC)، رتبه هفتم را دربین دانشگاه های جامع کشور و رتبه یازدهم در بین کل دانشگاه های کشور را بدست آورد.


دکتر جلال شیری، در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: در رتبه بندی سال 1400-1399 که منتهی به آبان ماه سال 1400 می باشد، مجموعاً تعداد 110 دانشگاه از کشورمان توسط مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) مورد ارزیابی قرار گرفته است که در این رتبه بندی دانشگاه تبریز در جمع بالاترین این دانشگاه ها قرار گرفته است.
وی در ادامه با اعلان اینکه در این رتبه بندی، معیارهای کلی در ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در ۶ حوزه آموزش (با وزن ۳۰ درصد)، پژوهش (با وزن ۲۵ درصد)، فناوری و نوآوری (با وزن ۲۰ درصد)، بین المللی سازی (با وزن ۱۰ درصد)، اثرگذاری اقتصادی (با وزن ۱۰ درصد) و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات (با وزن ۵ درصد) بوده است، اشاره کرد: بر طبق این رتبه بندی دانشگاه تبریز در میان دانشگاه های جامع کشور رتبه هفتم و در بین دانشگاه های کشور( جامع و صنعتی) رتبه یازدهم را کسب کرده است.
وی اضافه کرد: جایگاه دانشگاه تبریز در بین ۱۰ دانشگاه جامع برتر برمبنای ۶ معیار ارزیابی نیز در بخش پژوهش رتبه ششم، آموزش رتبه دهم، بین المللی سازی رتبه هشتم و دراثرگذاری اقتصادی جایگاه ششم را کسب کرده است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز اضافه کرد: این دانشگاه در بین ۱۰ دانشگاه جامع و صنعتی برتر (درهمکرد) برمبنای ۶ معیار ارزیابی شده نیز در بخش پژوهش رتبه نهم و دراثرگذاری اقتصادی رتبه دهم را بدست آورده است.
وی اشاره کرد: دانشگاه تبریز هم اکنون با داشتن 20 دانشکده، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی، بیش از 20 هزار نفر دانشجو و نیز به جهت همجواری با دانشگاه های بزرگ کشورهای منطقه، به عنوان بزرگترین مرکز علمی غرب و شمال غرب کشور، عهده دار بخش بزرگی از مسئولیت تولید علم و فناوری و رقابت در عرصه های بین المللی است.1401/08/22
09:02:38
5.0 / 5
144
تگهای خبر: خدمات , صنعت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو