راه اندازی پارک فناوری سلامت مازندران

راه اندازی پارک فناوری سلامت مازندران

به گزارش جاوید شو، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران از گرفتن مجوز جهت راه اندازی پارک علم و فناوری سلامت استان مازندران آگاهی داد و اظهار داشت: این مجموعه در ساری ایجاد می شود.به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر پدرام ابراهیم نژاد در گردهمایی معاونین تحقیقات و فناوری کلان منطقه یک کشور، اضافه کرد: پارک فناوری سلامت مازندران در ساری و در زمین هفت هکتاری در جاده دریا ایجاد می شود.

وی افزود: با راه اندازی این پارک مشکل کمبود فضای فعالیت شرکت های دانش بنیان برطرف می شود و مطمئنا شاهد افزایش شرکت های دانش بنیان و هسته های فناور خواهیم بود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران از درحال اجرا بودن برج فناوری به عنوان یکی از زیرساخت های حوزه فناوری سلامت مازندران نام برد و اظهار داشت: این طرح با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد درحال ساخت است که بعد از بهره برداری در اختیار شرکت های فناور قرار می گیرد.

دکتر ابراهیم نژاد، مشکل موجود در امر تحقیقات را فاصله میان فناوری و تولید علم عنوان نمود که صنایع همدلی را با دانشگاه ندارند.

وی افزود: سه درصد بودجه تحقیقات دانشگاه به کتابخانه اختصاص داده شد که سالانه کتاب های زیادی خریداری می شود و نیاز است منابع اطلاعاتی بروزرسانی شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: کتابخانه مرکزی به متراژ بیش از هشت هزار متر مربع درحال ساخت است.

گردهمایی معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی منطقه یک کشور با حضور معاونان تحقیقات دانشگاه های علوم پزشکی مازندران، بابل، گیلان، گلستان، شاهرود و سمنان در ساری انجام شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نیز در این گردهمایی حضور دارد و طی آن نیازها و توانایی های تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور بررسی می شود.

منبع:

1401/06/26
10:55:17
5.0 / 5
175
تگهای خبر: سلامت , شركت , كتاب , گردهمایی
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو