جشن تولد بعد از مرگ

جشن تولد بعد از مرگ

به گزارش جاوید شو، آیین یادبود زنده یاد بابک برزویه عکاس فقید سینما در خانه هنرمندان ایران برگزار و بعد از آخر جلسه کیک تولد 53 سالگی او بریده و بین حاضرین توزیع شد.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، مراسم یادبود زنده یاد بابک برزویه عکاس سینما و تئاتر روز گذشته ۲۳ شهریور ماه همزمان با شب تولد این هنرمند با اجرای فرزادحسنی در خانه هنرمندان ایران انجام شد.
در ابتدای این مراسم مستند لحظه های بودن با محوریت بابک برزویه برای حاضران در مراسم پخش گردید و در ادامه سعید صادقی کارگردان این مستند اظهار داشت: لحظه های بودن یکی از انسانی ترین و لذت بخش ترین فیلم هایی بود که ساختم. سه سال پیش وقتی به همراه بابک برای فیلمبرداری این اثر رفتم، فکر نمی کردم سه سال بعد در شب تولدش جایی جمع شویم و فیلم او را ببینیم در صورتیکه خودش نیست. دوست دارم خانواده بابک این فیلم را به عنوان هدیه از من بپذیرند و امیدوار هستم لحظه های خوبی را از او ثبت کرده باشم.
در ادامه علی نیک رفتار عضو هیات مدیره انجمن عکاسان سینمای ایران روی صحنه آمد و بیان کرد: ترجیح می دهم از عشق صحبت کنم، بابک عاشق عکاسی بود و عکاسی برای او زندگی بود. همیشه دوربینش همراهش بود، حتی اگر امکان حمل دوربین را نداشت با موبایلش این کار را می کرد. هیچ گاه او را غمگین ندیدم، هیچ گاه ندیدم موج منفی داشته باشد، همیشه حضورش همراه با هیجان و شور بود و وارد هر جمعی که می شد، همین انرژی را داشت. او بمب انرژی بود. بابک اساسا ما را نظاره می کند پس تولد او را تبریک می گویم. از خانه هنرمندان ایران می خواهم که بخشی را در این خانه به نام بابک اختصاص دهد. هرچند بابک هیچ گاه از ذهن و خاطره ما پاک نخواهد شد.


سپس ستاره اسکندری بازیگر سینما روی صحنه آمد و ضمن تبریک تولد بابک برزویه با ذکر خاطره ای عنوان کرد: هر وقت هر اتفاقی برای هرکسی رخ می داد بابک بلافاصله دست به تلفن می شد، کمک می کرد و پر از انرژی بود. جای بابک برای ما خالی خواهد بود. انگار کم کم تمام پل های ارتباطی از بین می روند و ما داریم از هم جدا می افتیم. مطمئنم تک تک همکاران من یاد و خاطره بابک را از یاد نمی برند.
وی در ادامه خطاب به بابک برزویه مطرح کرد: به نظرم مرگ یا نبودن برای تو معنایی ندارد، تو همیشه هستی، تولدت بر همه ما مبارک. تصویر تو و تصاویری که ثبت کردی برای همیشه در این دنیا باقی می ماند.


در ادامه این مراسم حجت الله ایوبی رییس اسبق سازمان سینمایی روی صحنه آمد و اظهار داشت: بابک فرزند سینما بود. در آن روزهای سختی که در سازمان سینمایی بودم او همراه ما بود، امروز در مقابل همسر گرامی او اعلام و اعتراف می کنم که در آن روزها یکی از عواملی که من را سر پا نگه می داشت حضور بابک برزویه بود. مهر و لبخند او به من انرژی می داد چون پر از انرژی مثبت بود. گویا جسم بابک توان و تحمل این روح بلند و بی قرار را نداشت. خیلی ها می آیند و می روند ولی چقدر تفاوت است بین تعدادی از انسان هایی که می آیند و آمدنشان منشأ برکت است. بابک در بین ما هست و خواهد بود. این را هم باید بگویم که او بسیار انسان بخشنده ای بود. من عاشق بابک بودم و هستم و چقدر خوب است که در روز تولد او چنین مراسمی انجام شد.
سپس ابوالحسن داوودی کارگردان سینما پشت تریبون قرار گرفت و اظهار داشت: بودن با بابک برای خود من هم یک تجربه بود، وقتی نخستین بار دیدمش متوجه شدم یک جوان پرانرژی است، او عکاس یکی از آثار من بود و تمام مدت مشغول خندیدن و شوخی با همه بود. من خیلی آدم اجتماعی نیستم و برایم ارتباط برقرار کردن دشوار است اما خوشحال بودم کسی سر صحنه است که هر زمان برای ما گرفتاری پیش می آید، به ما کمک می نماید، گاهی از این مقدار انرژی مهارنشدنی او تعجب می کردم. بابک بیشترین میزان علاقه مندی و تلاش را نسبت به آزمودن چیزهای جدید داشت، بطورمثال دوست داشت دوربین های جدید را امتحان کند. او عکاس بسیار خوبی بود از بابک هیچ چیزی به جز لبخندش و آن حس سرخوشی که به ما می داد، یادم نیست.


مجید رضاییان از روزنامه نگاران پیشکسوت هم سپس روی صحنه آمد و اظهار داشت: این که تو با دوربینت تبادل معنا کنی عالی است، عکاسانی داریم که عکس هایشان حرف دارند. من این افتخار را داشتم که در جاهای مختلف در خدمت بابک بودم، لبخندهای او را هیچ کس فراموش نمی کند.
سپس نضال شاه طلایی همسر بابک برزویه بیان کرد: از همه کسانی که به بابک عشق داشتند، تشکر می کنم.
در اختتام فرزین برزویه پدر بابک برزویه در سخنانی کوتاه عنوان کرد: انرژی زیاد بابک موجب می شد او همه کاری کند.
در ادامه محمدمهدی عسگرپور مدیرعامل خانه هنرمندان ایران تندیس سرو هنر این خانه و امیر عابدی هدیه موزه سینما را تقدیم خانواده بابک برزویه کردند.
پایان بخش این مراسم بریدن کیک ۵۳ سالگی زنده یاد بابک برزویه بود.


منبع:

1401/06/25
08:02:54
5.0 / 5
318
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو